حذف نقاط حادثه خیز از اولویت های اساسی اداره کل راهداری در سال جدید
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان اردبيل
1397/12/22
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل علی رحمتی که در جلسه کارگروه وضعی امنیتی و پیشگیری از سوانح جاده ای درسالن جلسات اداره کل راهداری سخن می گفت افزود:از آنجایی که حذف نقاط حادثه خیز در کاهش تلفات و تصادفات جاده ای نقش اساسی دارد ،نقاطی که بیش از یک مورد تصادف در آنها رخ داده و یا مشکلاتی دارند شناسایی و برای اصلاح نقطه مورد نظر برنامه ریزی انجام می شود که از این نظر اردبیل جزوه استان های پیشرو کشور محسوب می شود.
رییس کمیته حمل ونقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل در این خصوص از شناسایی 25 نقطه حادثه خیز دیگرتوسط پلیس راه در جاده های استان خبر داد و تصریح کرد: به محض تایید این نقاط در کمیته مربوطه برنامه ریزی و اقدام عملی لازم جهت اصلاح و رفع آنها صورت خواهد گرفت تا شاهد جاده ای امن و سالم و بدون حادثه در سال جدید باشیم.
عضو شورای اداری استان با اشاره به اینکه در سال 96 اردبیل رتبه سوم کشوری را در کاهش تصادفات جاده ای با 124فوتی به خود اختصاص داده است اظهار داشت:انتظار می رود در سال جدید با کنترل های لحظه به لحظه،اعمال بازدارنده وتصمیمات انجام شده رتبه دوم کشوری را در این زمینه کسب کنیم.
دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه های استان اردبیل از استقرار 120 اکیپ راهداری در قالب 459 نفر نیروی انسانی جهت استقبال و خدمات رسانی به مسافران نوروزی خبرداد وگفت:نیروهای زحمت کش راهداری با 251 دستگاه ماشین آلات در 12 راهد ارخانه ثابت و سیار استان در آماده باش کامل هستند تا به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه دهند.
مدیر جهادی استان ادامه داد:در 30 کیلومتری ورودی شهرهای استان استراحتگاه هایی جهت استقبال و استراحت مسافران به همت دستگاه های مربوطه ایجاد و از رانندگانی که مقررات را رعایت کرده اند تشویق خواهند شد. عضو شورای اداری استان همچنین از توزیع 20هزار بروشور نوروزی جهت آشنایی مسافران نوروزی از اقامتگاه ها، نمازخانه ها ،مجتمع های خدماتی رفاهی و بین راهی و نقاط حادثه خیز خبر داد و افزود:از بریدگی های بزرگراه ها نیز بازدید بعمل می آید تا با رفع مشکلات موجود و نصب علائم و هشدارها شاهد هیچگونه تلفات و تصادفات جاده ای در این ایام نباشیم.
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل به فعالیت اکیپ های راهداری پس از اتمام طرح نوروزی اشاره کرد و گفت:همکاران راهداری بعد از 13 بدر نیز در مناطق برفگیر مستقر خواهند شد و تا پایان اردیبهشت در مناطق برفگیر عملیات برفروبی را انجام خواهند داد.
علی رحمتی اظهار کرد:13 مجتمع خدماتی رفاهی وبین راهی نیز بصورت شبانه روز آماده خدمات رسانی به مسافران و گردشگران در جاده های استان هستند.
http://rmto.ir/news1396/_w/9f70c5cfd9c14009a0fb5f91403071c1_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF