روتیتر: معاون وزير راه و شهرسازي تأكيدكرد:
آناليز اقتصادي عملكرد بخش حمل و نقل جاده‌اي
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/12/22

معاون وزير راه و شهرسازي با حضور در نخستين نشست كميته راهبري حمل و نقل جاده‌اي برضرورت آناليز فاكتورهاي اقتصادي اثرگذار بر عملكرد بخش حمل و نقل جاده‌اي كالا، مسافر و ترانزيت، تأكيد كرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، عبدالهاشم حسن‌نيا معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان، با بيان اين كه هدف از تشكيل اين كميته تعريف ساختاري جديد از حمل و نقل جاده‌اي با نگاه اقتصادي است،‌ افزود:

بخش دولتي با هم‌فكري و تعامل با نمايندگان انجمن‌ها و كانون‌هاي بخش حمل و نقل جاده‌اي از يك سو و بهره‌گيري از نظرهاي انديشمندان و صاحبنظران در حوزه اقتصاد حمل و نقل، مي‌تواند ساختار جديدي تعريف كند كه علاوه‌بر تأمين منافع شركت‌ها و رانندگان تلاشگر، براي نسل آينده هم خدمات با كيفيتي ارايه دهد.

وي ضمن اعلام حمايت از احقاق حقوق شركت‌ها و شاغلين در بخش حمل و نقل جاده‌اي، اظهار داشت:

تصميم‌گيري در سطح مديران، زماني به مرحله اجرا مي‌رسد كه كارشناسان و كاركنان اجرايي هم اين اهداف را دنبال كنند و مفاد دستورالعمل‌ها و ابلاغيه‌ها را به دقت و درستي به انجام برسانند.

حسن‌نيا خاطرنشان كرد:

انتظار مي‌رود با به‌كارگيري تمام توان ناوگان عمومي حمل و نقل جاده‌اي در نوروز امسال حداكثر ميزان رضايت‌مندي مسافران فراهم شده و با رعايت مسائل ايمني از سوي شركت‌ها و رانندگان هيچ حادثه يا سانحه‌اي ناگوار وقوع پيدا نكند.

اين گزارش حاكي است، مهران قرباني معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و رئيس كميته راهبري حمل و نقل جاده‌اي، با بيان اين كه در اين نشست، چارچوب مشخصي از نقطه‌نظرهاي ذي‌نفعان و  اصناف بخش حمل و نقل جاده‌اي، تدوين مي‌گردد، افزود:

اين جلسات هدف‌دار بوده و در هر جلسه موضوع خاصي مورد بررسي قرار مي‌گيرد كه نسبت به قبل منسجم‌تر بوده و تصميمات متخذ شده باتوجه به شرايط حاكم بر كشور، به عوامل اجرايي ابلاغ مي‌گردد.

وي با تأگيد بر اين كه براي پيشرفت و توسعه بايد تغييرپذير باشد، افزود:

تغيير و تحولات امري اجتناب‌ناپذير است و در راستاي نيل به پيشرفت و تحول، ضمن آگاهي از واقعيت‌هاي جهان و كشور در هر مقطع و شرايط خاص، مي‌بايست تصميم‌ها و را هبردهاي واقع‌بينانه اخذ شود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، در بخش ديگري از سخنان خود به اقدامات انجام شده در طرح نوروزي سال 98 اشاره كرد و افزود:

مديران و كاركنان ستادي و استاني به صورت نامحسوس از جاده‌ها و ا مكانات و خدمات و تأسيسات جاده‌اي بازديد نموده و به مسائل و مشكلات و نارسايي‌هاي موجود رسيدگي مي‌كنند.

قرباني يادآور شد:

در زمينه ارتقاي فرهنگ ترافيكي و رفتار سازماني و راهنمايي مسافران تمهيداتي اتخاذ شده است كه از جمله اين اقدامات، نصب 12 هزار بنر با موضوع پيام‌هاي ايمني در جاده‌ها، تهيه و توزيع بروشورهاي آموزشي، ساخت و پخش كليپ‌هاي ايمني از رسانه ملي و شبكه‌هاي اجتماعي و الزام نصب سامانه fms بر روي اتوبوس‌هاي جاده‌اي است.

براساس اين گزارش در بخش ديگري از اين نشست رؤساي انجمن‌هاي صنفي بخش حمل و نقل مسافربري مسائل و مشكلات موجود در بخش شركت‌ها و رانندگان مسافربري را بيان كرده و خواستار رسيدگي به اين مسائل شدند.

در بخش پاياني اين نشست از سوي محسن حاجي اسماعيلي مديركل دفتر حمل و نقل مسافر گزارشي از اقدامات انجام شده در زمينه جلوگيري از تضييع حقوق شركت‌ها، رانندگان ارايه و بر پيگيري مطالبات اين بخش از مراجع قانوني و دستگاه‌هاي ذي‌ربط تأكيد كرد.

http://rmto.ir/NewsAttach/IMG_4499.JPG
پرینت خبر Convert to PDF