راه اندازی سریع

عزم جدی برای فرهنگ سازی کاهش تصادفات جاده‌ای شمال استان اردبیل
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان اردبيل
1398/03/21
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، در این جلسه فرماندار پارس آباد با اشاره به آمار تصادفات فوتی جاده های این شهرستان گفت: ضروری است در ورودی شهر پارس آباد از سمت مسکن مهر و اجیرلو رفوژ و بلوار احداث شود.
علی علایی با تاکید به ضرورت مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی خواستار توجه ویژه به تخصیص اعتبار و اجرای 4 بانده پارس آباد- سربند شد.
در عین حال معاون امور عمرانی استانداری اردبیل نیز با تاکید به ضرورت عزم جدی تمامی دستگاه ها در کاهش تصادفات اظهار کرد: خوشبختانه اعتبارات عمرانی حوزه راه، دو و نیم برابر افزایش یافته و از 150 میلیارد تومان اعتبارات نیز، 85 میلیارد تومان جهت اجرای 4 خطه در شمال استان اردبیل اختصاص یافته است.
مسعود امامی یگانه گفت: اولویت هزینه کرد این اعتبارات در محورهای بیله سوار- پارس آباد، گرمی- بیله سوار و سه راهی صحرا- رضی است.
وی با بیان اینکه در محور سربند- پارس آباد امسال 35 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: امید می رود در کنار ساخت راه که مطالبه مردمی است با فرهنگ سازی رفتارهای صحیح ترافیکی از میزان تصادفات کاسته شود.
در این جلسه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز بخشی از برنامه های این مجموعه را کاهش تصادفات برشمرد و افزود: از سویی در شمال استان اردبیل، تجدید خط کشی ها و تامین گشت نامحسوس مورد تاکید است.
علی رحمتی با تاکید به حضور مستمر گشت های راهداری در محورهای مواصلاتی به ویژه نقاط حادثه خیز افزود: بررسی ها نشان می دهد بخش عمده ای از تصادفات به رفتارهای نادرست ترافیکی مرتبط است و بی احتیاطی راننده و بی توجهی به علائم ایمنی و اطلاع رسانی منجر به بروز حادثه شده است.
دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به اجرای برنامه های آموزشی ادامه داد: تا پایان سال نیز با همراهی پلیس راه آموزش های ترافیکی به اقشار مختلف از جمله رانندگان ادوات کشاورزی، موتورسیکلت سواران، وانت بارها و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می شود.
همچنین در این جلسه سرپرست پلیس راه استان اردبیل نیز به نقش فرهنگ سازی در کاهش تصادفات تاکید کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد بیشترین تصادفات جاده‌ای استان اردبیل مربوط به جاده های شمال استان است.
سید محمد صفوی افزود: انحراف به چپ، عدم توجه به جلو و سرعت غیرمجاز عمده دلایل تصادفات جاده‌ای در استان است.
http://rmto.ir/news1396/_w/2ab73f87fa604e64a490d737703b2ce2_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF