راه اندازی سریع

بازديد رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از محور سيل زده شهداد – نهبندان و پایانه بار مرکز استان كرمان
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/03/25
معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در سفر يك روزه به استان كرمان ازمحور مسدود شده  شهداد  – نهبندان و پايانه بار مركز استان كرمان بازديد كرد.
‎به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئيس اين سازمان در اين بازديد، ضمن بررسي  مجدد صدمات وارده به اين محور، ميزان خسارات را جهت ترميم و باز گشايي  محور برآورد و اظهار داشت:  محور شهداد -نهبندان كه در مسير جاده ترانزيتي جنوب شرق به شرق و شمال شرق كشور قرار دارد به عنوان محور اصلي و محل عبور عمدتا" كالا به شمال شرقي كشور شناخته مي شود و در بخش مسافر نيز، سالانه تعدادي از اتوبوس هاي  زائران حضرت ثامن الحجج (ع) از استان هاي سيستان و بلوچستان، هرمز گان و جنوب استان كرمان از همين مسير تردد مي كنند، لذا این مسیر از اهميت زيادي برخوردار است. 
‎رئيس سازمان راهداري و حمل نقل جاده اي گفت: حدود 30 كيلومتر، مسير شهداد به نهبندان از كيلومتر 46 تا كيلومتر 76 به دليل بارندگي هاي اواخر فروردین ماه سال جاري و  طغیان رودخانه ها زير ساخت هاي اين محور ، به طور كامل تخريب شد و  پس از بازدید و بررسی ها مقرر شد  كار بازسازي مسير پس از تخليه كامل آب هاي حاشيه محور و فراهم شدن شرايط فني عمليات بازسازي آغاز شود. 
‎بر اساس اين گزارش محور شهداد تا نهبندان بیش از 180 کیلومتر است و کل محور در منطقه کویری با آب و هوای خشک و تابستان بسیار گرم و سوزان قراردارد و به دلیل وجود کلوت ها (کوه های شنی دیواره دار)  یکی از محور های گردشگری محسوب می شود و سالانه علاقمندان زیادی از داخل و خارج از استان به این منطقه سفر می كنند.
‎ اين گزارش حاكي است رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ضمن بازديد از پایانه حمل ونقل کالای مرکز استان  كرمان با رؤساي  انجمن هاي صنفی كالا تشكيل جلسه داد و در این جلسه درخواست رانندگان از جمله روند توزيع لاستيك و تخصيص سهميه لاستيك به كاميون هايي كه در داخل شهر و يا فاصله هاي كوتاه حمل كالا را انجام مي دهند، مطرح شد.
‎حسن نيا گفت: توزيع سوخت، روغن موتور و لاستيك از  سوي سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجدانه در حال پيگيري است تا روغن موتور و لاستيك با نرخ مناسب دولتي در محل پايانه بار توزيع شود و در اختیار رانندگان قرار گیرد.
‎در اين نشست مسئولان انجمن صنفی رانندگان کرمان ضمن اعلام رضایت نسبی از نحوه توزیع لاستیک، خواستار توزیع روغن کامیون با نرخ مناسب در پایانه بار کرمان شدند و بر ضرورت ادامه تخصيص ارز دولتي به واردات لاستيك  تاکید کردند.
‎همچنين  تامين سهميه سوخت آزاد براي رانندگان از دیگر درخواست های رانندگان کرمانی بود که رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور، پیگیری مستمر اين سازمان را تا حصول نتیجه و عملی شدن این خواسته رانندگان،   نیز اعلام كرد. 
‎بنابراین گزارش سید علي عليخاني مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده ای استان كرمان نیز اظهار داشت: با برنامه ريزي هاي انجام شده و همكاري ناوگان حمل بار از ابتداي ماه جاري تا كنون بيش از ٤٠٠٠ دستگاه كاميون از مبدا استان كرمان به بندر امام خميني(ره) جهت حمل كالاهاي اساسي اعزام شدند و رئيس اداره كالاي اين استان جهت  مديريت حمل ونقل این كالاها در بندر امام خميني(ره) حضور دارند. 
‎شايان ذكر است در اين سفر، معاون برنامه ريزي، معاون راه هاي روستايي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌‌اي و مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان، معاون وزیر راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي را همراهي كردند.
http://rmto.ir/NewsAttach/250398.jpg
پرینت خبر Convert to PDF