راه اندازی سریع

مسیر مرکز کشور به بندرعباس کوتاه تر می شود
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/03/31

مسیرمرکز کشور به بندرعباس با بهسازی کریدور اصفهان -سیرجان ،۱۵۰کیلومتر کوتاه تر می شود .

 به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای معاون وزیرراه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای در سفر یک روزه خود به استانهای اصفهان و یزد با بازدید ازمسیر این کریدور دراستانهای یادشده ، افزود : این راه اصلی با کوتاهی که در طول مسیرمرکز کشور به بندرعباس ایجاد می کند ،همچنین با توجه به فعال بودن معادن سنگ در این مناطق و پتانسیل حمل بارهای سنگین و معدنی ،از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند در مواقع اضطرار جایگزین مسیر اصلی شود .

براساس این گزارش عبدالهاشم حسن نیا که در آستانه سفرهای تابستانی از محور يزد ـ شيراز درحوزه استان يزد بازديد می كرد، اظهار داشت: با توجه به اينكه سفرهاي تابستاني آغاز شده است ،باید مرمت تابلوها، انجام خط‌كشي محورها و ‌آشكارسازي نقاط پرحادثه، مدنظر باشد .

 وي در ادامه اين سفر، ضمن بازدید از روند كار اكيپ اماني فعال در محور ابركوه به سورمق كه در حال اصلاح شيب شيرواني هستند،با راهداران دیدار کرده و با تاکید براینکه در راه‌هاي كويري، آمار واژگوني خودروها بالاست و اغلب حوادث بر اثر خواب آلودگي و واژگوني خودرو رخ مي‌دهد، برلزوم تسریع در انجام پروژه های اصلاح شیب شیروانی تاکید کرد.

 رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور همچنین خاطرنشان كرد: با اصلاح شيب شيرواني در این محورها، اگر حادثه‌اي رخ دهد، شدت آن همچنين خسارت و تلفات آن كمتر خواهد بود.

این گزارش حاکی است معاون وزير راه و شهرسازي در ادامه سفر خود به استان يزد، در مركز استان در پايانه حمل و نقل بار نيز حضور یافت و با جمعي از رانندگان حاضر در پايانه بار به گفتگوي صميمانه پرداخته ،تمامی بخشهای پایانه اعم از سالن اعلام بار و سرویس ‌هاي بهداشتي، محل استراحت رانندگان و ... را بازديد كرد.

http://rmto.ir/NewsAttach/310398.jpg
پرینت خبر Convert to PDF