راه اندازی سریع

افزایش بیش از 80 درصدی صادرات کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان سیستان و بلوچستان
1398/04/25
افزايش57 درصدي عبور کالا از پایانه مرزی میرجاوه در سه ماهه اول سال، نشان از افزایش اهمیت این پایانه مرزی و تأثیر مثبت سیاست های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.
علی خانقائی مدير كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت بالای پایانه مرزی میرجاوه در مراودات تجاری با کشور پاکستان گفت: افزايش57 درصدي عبور کالا از پایانه مرزی میرجاوه در سه ماهه اول سال، نشان از افزایش اهمیت این پایانه مرزی و تأثیر مثبت سیاست های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.
خانقایی گفت: رفع موانع موجود در صادرات و ترانزیت کالا، بهسازي و تجهيز پايانه هاي مرزي، برنامه ریزی و هماهنگي های بین بخشی و استفاده بهینه از ظرفيت هاي بخش خصوصي در حوزه حمل و نقل، رونق صادرات و ترانزیت را برای استان در پی داشته و باعث رشد 81 درصدی صادرات و رشد 51 درصدی ترانزیت از این پایانه مرزی شده است.
وي گفت: اهتمام دولت جهت توسعه زيرساخت ها، خصوصاً در بندر اقیانوسی چابهار، در کنار موقعیت ویژه و ممتاز استان سیستان و بلوچستان به دلیل همسایگی با دو کشور پاکستان و افغانستان و نیز دسترسی به آب های آزاد، از دلایل اصلی رشد چشمگیر مبادلات تجاری با کشورهای همسایه شده است.
خانقائی در ادامه با اشاره به جابجایی مجموعاً 739 هزار و 844 تن کالا از پايانه های مرزي میلک و میرجاوه در سه ماهه اول سال جاري گفت: از این میزان کالا، بيش از 429 هزار تن كالا سهم پايانه مرزی ميرجاوه و بیش از 310 هزار تن سهم پایانه مرزی میلک بوده است.
http://rmto.ir/news1396/_w/308cb442c3ee4a33a50b038ef1d68cee_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF