راه اندازی سریع

روتیتر: در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با استاندار کهگیلویه و بویر احمد اعلام شد
تحقق وعده های وزیر راه و شهرسازی برای ارتقای حوزه ایمنی و حمل ونقل جاده ای استان کهیگلویه و بویراحمد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/05/22

​معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای  در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملیاتی شدن  درخواست های ویژه این استان  برای ارتقای حوزه ایمنی  و حمل ونقل جاده ای  خبر داد و  گفت: ظرف دو هفته آینده اعتبار و تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این درخواست ها در استان آغاز خواهد شد.
 به گزارش  روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای عبدالهاشم حسن نیا تصریح کرد:
  تلاش می شود تمامی درخواست ها و موارد مطرح شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های گوناگون از جمله راهداری و ایمنی جاده ها عملیاتی  شود و براي اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي پيش‌بيني شده  ۷۵میلیارد ریال برآورد شده است .
 وی با اشاره به مهمترین طرح های قابل اجرا در این استان افزود:
 این  طرح ها در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه ها شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری از طريق نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه های فرعی و روستایی، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج– بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها ، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال  می باشد.
حسن نیا تاکید کرد: موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازي و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج- بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها، ابنیه و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی مي‌شوند.
براساس این گزارش، كلانتر، استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز  در  این دیدار با تشریح وضعیت  ایمنی راه ها و کمبود تجهیزات برای اجرای برنامه ها و ضرورت پاسخ به مطالبات مردم این استان تصریح کرد:
  استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی ، کوهستانی بودن و همچنین پراکندگی گسترده مناطق ،وضعیتی منحصر به فرد در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد.
وي تاکید کرد: بیش از ۷۵درصد از حدود 6000 کیلومتر طول راه های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستان های سخت با توجه به مناطق برفگیر کوهستانی، نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.
وی وضعیت ناوگان راهداری در استان را  نامناسب توصیف کرد و گفت: ادارات كل راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌اي این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است که انتظار  می رود با قید اولویت ،این مطالبات  استان  پیگیری و محقق شود.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/220598.jpg
پرینت خبر Convert to PDF