راه اندازی سریع

تقویت زیرساخت های پایانه های مرزی مورد استفاده زائران اربعین حسینی
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/07/17

مقبلی معاون برنامه ریزی سازمان اقدامات انجام شده در زمینه زیرساخت های پایانه های مرزی مورد استفاده زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خداداد مقبلی معاون   برنامه ریزی این سازمان اظهار داشت:

ایجاد زیر ساخت های شبکه ارتباطی، مدیریت حمل و نقل و ایجاد زیر ساخت های پایانه های مرزی سه مقوله مهم برای ایجاد سفرهای زائران اربعین حسینی می باشند که بر عهده سازمان است.
معاون برنامه ریزی سازمان ضمن تأکید بر بازدید های مسیرهای ارتباطی مورد استفاده زائران اربعین حسینی گفت: 

به جهت اینکه حدود 40 درصد از سفرهای زائران اربعین حسینی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی انجام خواهد شد و برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه در سفرهای جاده ای، بازدید های دوره ای در مسیر های ارتباطی زائران اربعین حسینی انجام شود و در فرصت باقی مانده تا اربعین حسینی هرجا که نیاز به ترمیم دارد اصلاح شود.
معاون برنامه ریزی سازمان در خصوص ایجاد زیر ساخت های پایانه های مرزی گفت:

در کشور 6 پایانه مرزی  به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می کنند که 2 پایانه مرز دوغارون و میرجاوه برای ورود اتباع خارجی پاکستانی و افغانستانی و 4 پایانه در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی هم برای خروج زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است که امسال از نظر زیر ساخت ها برای تردد زائران اربعین حسینی ارتقا یافتند.
وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام برای ایجاد زیر ساخت های مناسب در پایانه برکت، مرز مهران را از مهمترین مرزهای خروجی مورد استفاده زائران اربعین حسینی عنوان کرد و گفت:

حدود 55 درصد تردد ها از مرز مهران انجام خواهد شدکه پیش بینی می شود امسال بیش از  یک میلیون و 600 هزار نفر زائر از مرز مهران تردد کنند. ساماندهی ورودی و خروجی پایانه برکت، احداث 1000 متر مربع سایبان، 688 چشمه سرویس بهداشتی، 12 برج روشنایی، کانال زهکشی از جمله اقدامات انجام شده از اربعین سال گذشته تا امسال در مرز مهران بوده است.    
معاون برنامه ریزی سازمان در خصوص اقدامات انجام شده در مرز شلمچه گفت:

درسال های گذشته زائران ایرانی و اتباع خارجی از گیت های مشترک برای ورود و خروج به کشور عراق تردد می کردند که امسال 24 گیت مختص تردد برای اتباع کشورهای خارجی اضافه شده است، اضافه کردن  10 دستگاه آبسردکن، احداث 2 سایبان حدود 500 متر مربع، برای ایجاد سهولت در تردد زائران از مرز شلمچه مهیا شده است.  
وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در مرزخسروی و چذابه گفت:

مشکل آب آشامیدنی در مرز چذابه مرتفع شده است و مسیر های ورودی که خاکی بودند بتن ریزی شده است و سیستم خنک کننده جدید راه اندازی شد. همچنین با همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه پارکینگ های مناسبی در مرز خسروی احداث شده است.
در مرزهای دوغارون و میرجاوه که مرز ورودی زائران کشورهای افغانستان و پاکستان می باشد نیز اقدامات قابل توجهی از قبیل افزایش تعداد سرویس های بهداشتی، بتن مسیر ارتباطی زائران اربعین حسینی، افزایش یالن های مسافربری و افزایش گیت های تردد انجام شده است.​

http://www.rmto.ir/NewsAttach/%D8%B9%D9%83%D8%B3.jpg
پرینت خبر Convert to PDF