راه اندازی سریع

تأکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر ایمن سازی محورهای مواصلاتی با استفاده از تکنولوژی های نوین
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/07/17

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر به استان خراسان جنوبی ضمن شرکت در همایش ملی روز عشایر و روستا  از محورهای مواصلاتی و پروژه های راهداری در حال اجرا  بازدید و بر ایمن سازی محور های استان با تکنولوژی نوین تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن نیا رئیس این سازمان در سفر به استان خراسان جنوبی در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از وزرا و مسئولان در بیرجند برگزارشد، حضور یافت و از نزدیک در جریان راهبردهای توسعه زیر ساخت های روستایی قرار گرفت.  
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در ديدار با استاندار استان بر ایمن سازی محور های استان در راستای تقویت اقدامات حوزه راهداری وروکش های حفاظتی آسفالت، نوسازی تابلوها و علایم فرسوده و ایمن سازی محورهای استان و مشارکت ملی و استانی تأكيد كرد و اظهار داشت: مدیران ذیربط موظف هستند در بازدیدهای میدانی نسبت به پیگیری اجرای طرح های مرتبط اقدام نمايند.
حسن نیا گفت: تسهیل پرداخت وام جهت حمایت ساخت و توسعه مجتمع های خدماتی رفاهی و استراحتگاه های بین راهی با اولویت محورهای شریانی کویری استان خراسان جنوبی بايد در دستور کار قرار گیرد.  
در ادامه این سفر، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان از پروژه های در دست اجرای میکرو سرفیسینگ، تکمیل تقاطع غیر هم سطح کمر بندی شمال شهرستان بیرجند با محور بیرجند- سرایان، پروژه های محور خوسف – دیهوک و دیهوک – طبس بازدیدکرد و با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی  اين پروژه ها، بر ضرورت بسیج تمام امکانات در قالب طرح های امانی – پیمانی تأکید کرد.
همچنین حسن نیا در ديدار با فرماندار شهرستان طبس، با تأكيد بر بررسی مسائل راهدار ی و حمل و نقل جاده ای گفت:

تفاهم نامه مشارکت جهت تبدیل آبنما به پل محور طبس– اصفهان تهیه شود و برای اصلاح وضعیت روکش های آسفالت در محورهای  شهرستان  طبس از روکش های حفاظتی استفاده شود.
شایان ذکر است، استان خراسان جنوبی با بیش از  11 هزار کیلومتر راه آسفالته و برخورداری از حدود 1900 کیلومتر راه شریانی و با وجود پایانه مرزی فعال ماهیرود در مرز کشور افغانستان در مسیر کریدور شمالی – جنوبی و کریدور شرق– غرب، نقش مهمی در ارتباط بندر چابهار و بندر عباس به استان های  شرق و شمال شرق کشور و آسیای میانه و افغانستان ایفا می نماید.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/IMG-20191009-WA0024%20(1).jpg
پرینت خبر Convert to PDF