راه اندازی سریع

عرشه پل برگلان سوخته شهرستان پلدختر آماده نصب است
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان لرستان
1398/10/04
عرشه پل برگلان سوخته آماده نصب است اما برای نصب این پل باید یک پایه درون رودخانه ایجاد شود.
عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد در خصوص پل برگلان سوخته پلدختر گفت: 
پل برگلان سوخته در سیل امسال تخریب شد که در حال حاضر عرشه پل جدید در ماشین سازی اراک آماده شده و در حال انتقال است اما برای نصب این پل ابتدا باید یک پایه درون رودخانه ایجاد شود که به محض آماده شدن پل را نصب می کنیم. 
وی خاطرنشان کرد: 
به علت تاخیر در ابلاغ اعتبارات استان و عدم استقبال پیمانکاران، براي پروژه پل برگلان سوخته، سه بار مناقصه انجام شد که به دلیل رقم های پیشنهادی بالا از سوی پیمانکاران، برای کاهش هزینه ها تجمیع انجام و با انتخاب پیمانکار، عملیات ساخت عرشه به سرعت انجام شد. 
شرفي اظهار داشت: 
با توجه به حجم بالای تخریب راه ها و ۲۰۸ دستگاه پل در استان، کار ساخت ۱۴۰ دستگاه پل در استان آغاز شد که شروع همزمان این تعداد پل در هیچ یک از استان ها نظیر ندارد. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان با اشاره به شدت تخریب محور خرم آباد- پلدختر گفت: 
از مجموع ۱۰۵ کیلومتر طول این محور، ۴۰ کیلومتر کاملا تخریب شده بود که با امکانات استان، ۱۹ استان معین و همچنین نیروهای نظامی در کمتر از ۴۵ روز، تردد موقت در این محور ایجاد شد تا مسیر عبور دستگاه های امدادی و خدمت رسان فراهم گردد. 
وی افزود: نصب 1000 متر پل با دهانه ۳۰ تا ۱۲۶ متر کار بزرگی بود که در کمتر از 2 ماه انجام شد. 
شرفی اظهار داشت: 
همچنین کار بهسازی و روکش آسفالت ۳۰۰ کیلومتر راه و تسطیح و گریدر زنی ۳۳۰ کیلومتر راه روستایی در حال انجام است. 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف این اداره کل اشاره کرد و افزود: 
اين اداره كل متولی حفظ و نگهداری 7900 کیلومتر راه اعم از آزادراه، بزرگراه، اصلی، فرعی و روستایی، نظارت بر ۹۳ شرکت حمل و نقل کالا و ۸۹ شرکت حمل و نقل مسافر است و کنترل تجهیزات سامانه های هوشمند جاده ای و ... را برعهده دارد و با همه توان در خدمت رسانی به مردم تلاش می کند. 
وی گفت: 
جا دارد از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد که این فرصت را به مجموعه دادند تا خدمات خود را به مردم گزارش دهیم، قدردانی كنیم امیدواريم که با رهنمودهای نماینده معزز ولی فقیه، استاندار استان و سایر مسئولان و همدلی و همراهی مردم در انجام وظایف سربلند باشیم‌. 
لازم به ذکر است، شمیم خدمت و نمایشگاه عکس خدمات راهداری لرستان در سیل فروردین ماه با عنوان "به وقت سیل" نیز با حضور کارکنان در نماز جمعه خرم آباد برگزار شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. 
همچنین شمیم خدمت ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای در سراسر استان برگزار شد و معاونان، مشاور مدیرکل و مدیر حراست و روسای استاني و شهرستانی سخنران پیش از خطبه ها بودند.
http://www.rmto.ir/news1396/_w/63858cc020a6444b8e8fcb92d99bd2f9_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF