راه اندازی سریع

​نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه دوربین هوشمند جدید در جاده های استان اردبیل
روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان اردبيل
1398/10/24
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۱۰ دستگاه دوربین هوشمند جدید در جاده های استان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل،حمیدرضا عبدی از فعالیت ۱۳۳ دوربین ترددشمار،نظارت تصویری،ثبت تخلف عبور و مرور سرعت و سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت:نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه دوربین هوشمند جدید در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا امروز بیش از ۱۳ میلیون و ۸۲۶ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی توسط رانندگان خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه از کل تردد ۹ ماه گذشته استان ۱۶ درصد مربوط به تخلف عدم رعایت فاصله طولی است،گفت:بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی با یک میلیون و ۷۰۲ هزار تردد در جاده اردبیل -نمین و بالعکس و یک میلیون و ۱۴۶ هزار تخلف نیز در جاده رفت و برگشت اردبیل -سرعین ثبت شده است.
عبدی از افزایش تعداد دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت و تلفات در جاده‌های استان از جمله راه خلخال - سه‌راهی فیروزآباد و تقاطع اردبیل - سرچم خبر داد و افزود: نصب این دوربین‌ها ضمن کمک به کنترل تخلفات و ترافیک جاده‌ها میزان تخلفات را به مراتب کاهش می‌دهد.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از پایان عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پروژه نصب و راه‌اندازی تجهیزات روشنایی در سه‌راهی فیروزآباد - خلخال و جاده اردبیل - سرچم خبر داد و افزود: این پروژه باهمکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق شهرستان‌های خلخال و کوثر و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اجرا شد.
وی با بیان اینکه در سال جاری برای اجرای طرح ملی ابرار در استان ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته گفت: با استفاده از این اعتبار هفت کیلومتر راه روستایی صعب‌العبور در بخش خورش‌رستم خلخال اصلاح و بهسازی شد.
عبدی تصریح کرد: در سال آینده با صرف ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بنیاد برکت پروژه احدث پل برروی رودخانه قزل‌اوزن حد فاصل روستای کمر خلخال تا روستای گاو در شهرستان میانه، ارتباط ۲ استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل برقرار می‌شود.
http://rmto.ir/news1396/_w/4f3722cddff741c2b03f0e8713ce319c_JPG.jpg
پرینت خبر Convert to PDF