افتتاح چند طرح با حضور وزير راه و شهرسازي در استان يزد
روابط عمومي سازمان راهداري وحمل نقل جاده اي
1395/10/18

​وزير راه و شهرسازي به همراه چند تن از معاونين، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولين محلي در سفر به استان يزد چند طرح و پروژه در حوزه راه را افتتاح كرد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي دكتر عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در اين سفر 89 كيلومتر از پروژه‌هاي بزرگراهي را در دو محور مهم افتتاح نمود.
44 كيلومتر از محور تفت – ابركوه – سورمق براي اتصال به استان فارس و خوزستان بهره‌برداري شد كه نقش مؤثري در توسعه حمل و نقل جاده‌اي ايفا خواهد كرد.
وزير راه و شهرسازي با اشاره به بهره‌برداري از بخشي از محور اردكان به چوپانان اظهار داشت: 45 كيلومتر از اين مسير بهره‌برداري شده و مابقي اين مسير نيز در حال احداث است كه با اتمام اين پروژه، مسافت بين يزد و استان‌هاي شمالي كوتاه‌تر خواهد شد.
دكتر آخوندي اعتبار اجراي اين پروژه‌ها را يك هزار و 300 ميليارد ريال اعلام كرد و تصريح نمود: هر دو پروژه براي استان و كشور از اهميت بالايي برخوردار است زيرا در مسير كريدور شمال به جنوب بوده و كوتاه‌ترين فاصله را بين درياي خزر و خليج‌فارس ايجاد مي‌كند.
براساس اين گزارش مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كه وزير راه و شهرسازي را همراهي مي‌كردند در حاشيه بازديد از محل پاسگاه پليس راه عبدالملك و ساختمان در حال احداث آن با اشاره به موضوع ايمني سفرهاي جاده‌اي اظهار داشت: تأمين ايمني سفرهاي جاده‌اي و كنترل ترافيكي آن‌ها بسيار حائز اهميت است، ايمني يكي از شاخصه‌هاي اصلي در راه‌هاي كشور مي‌باشد كه مسئوليت تأمين، حفظ و گسترش آن بر همگان به عنوان يك وظيفه محسوب مي‌شود از اين رو سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي كشور نيز از تمام امكانات خود براي كمك به تأمين ايمني جاده‌ها بهره مي‌گيرد.
مهندس كشاورزيان همچنين از بخش‌هاي مختلف بندر خشك پيشگامان، اعم از انبارها و ايستگاه‌هاي راه‌آهن بازديد و ضمن ابراز اميدواري نسبت به اتمام فازهاي احداث اين پروژه عظيم منطقه‌اي و ملي، خاطرنشان كرد: از آنجا كه استان يزد در شاهراه حمل‌ونقل كشور واقع شده، با شروع فعاليت اين بندر ظرفيت بالقوه استان شكوفا شده و شاهد تحول اقتصادي در منطقه و در كشور خواهيم بود.
معاون وزير راه و شهرسازي در ادامه سفر به استان يزد از پل زيرگذر – روگذر ورودي شهرستان «مهريز»، پل روگذر «منگاباد» به «سريزد» بازديد كرد كه در جريان اين بازديد فرماندار شهرستان مهريز و نماينده مردم اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي، ضمن بيان اهميت راه‌اندازي اين پل براي ترافيك و حمل و نقل شهر مهريز و جاده كمربندي، خواستار بهره‌برداري هرچه سريعتر اين پروژه شدند.
اين گزارش حاكي است در ادامه‌ي سفر معاون وزير راه و شهرسازي،درجلسه‌اي كه درشهرستان خاتم با حضور فرماندار و امام جمعه اين شهرستان تشكيل شد ،به بررسي مسائل مربوط به حوزه راه‌هاي اين منطقه پرداخت.
همچينن وي از محورهاي مواصلاتي مرودست – ابركوه، ابركوه – سورمق و گردنه علي‌آباد و تقاطع حادثه‌خيز كمربندي ابركوه بازديد و در جريان اين بازديد عنوان كرد: باتوجه به تردد ماشين‌آلات سنگين به داخل شهر و ايجاد مشكلات براي مردم منطقه ايجاد باند دوم ابركوه از ضروريات مي‌باشد.
گفتني است مديران كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و راه و شهرسازي، وزير راه و شهرسازي و معاون وي را در اين سفر همراهي مي‌كردند.

پرینت خبر Convert to PDF