مسافران نوروزی با خاطری آسوده تر از هر سال در جاده های کشور سفر خود را آغاز کردند
روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای
1395/12/26

عصر امروز پنچ شنبه 26 اسفند همزمان با آغاز سفرهای نوروزی  وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید از روند سفرهای هموطنان در پایانه مسافری جنوب تهران حضور یافت .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با ابراز رضایت از تدابیر و برنامه های پیش بینی شده جهت رضایت مندی مسافران حمل و نقل عمومی اظهار داشت : تمامی سازمانهای ذیربط در سفرها از جمله وزارت راه و شهرسازی و سازمانهای مرتبط در بخش های جاده ای ، ریلی ، هوایی و دریایی با تمام امکانات و آمادگی لازم تلاش خود را برای انجام سفرهای ایمن و با نشاط مردم آغاز کرده اند .
وی از پیش بینی و آماده سازی یک میلیون و200 هزار صندلی در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای خبر داد و افزود : 16 هزار دستگاه اتوبوس 27 هزار دستگاه مینی بوس و 38 هزار دستگاه سواری کرایه عهده دار جابجایی مسافران نوروزی خواهند بود و ایمنی سفرها اولویت اول وزارت راه و شهرسازی است بنا بر همین اصل ، نظارت لازم و جدی در سراسر کشور بر مسائل فنی و ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای اعمال خواهد شد .
دکتر آخوندی عدم افزایش نرخ بلیط اتوبوس های بین شهری را در سفرهای نوروزی اقدامی ارزشمند برشمرد و خاطر نشان کرد : همکاری و تعامل فعالان بخش حمل و نقل جاده ای با دولت قابل تقدیر است و خدماتی که به مردم ارائه می گردد به ویژه توسط رانندگان تلاشگر ستودنی است .
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به هوشمند سازی جاده ها و بکارگیری فنآوری های روز در بخش ITS  اشاره و آن را در راستای ایمنی و آرامش خاطر استفاده کنندگان از راهها دانست . 
این گزارش می افزاید دکتر آخوندی با تعدادی از متصدیان و دست اندرکاران شرکتها و  اتحادیه های مسافری مستقر در پایانه جنوب تهران همچنین تنی چند از مسافران در انتظار و مسافرانی که در داخل اتوبوس آماده سفر بودند در فضایی صمیمی گفتگو و نظرات آنان را در خصوص شرایط و موضوعات سفر جویا شد .
بر اساس این گزارش معاون حمل و نقل و مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران وزیر راه و شهرسازی را در این بازدید همراهی می کردند .

پرینت خبر Convert to PDF