​مركز مديريت راههاي كشور مركز ثقل اطلاعات سفرهاي جاده ای
روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای
1395/12/30

وزير راه و شهرسازي صبح آخرين روز از اسفند سال ٩٥ و ساعاتي قبل از تحويل سال  ١٣٩٦ با حضور در مركز مديريت راههاي كشور با كاركنان اين مركز ديدار و  گفتگو و از نزديك  و از طريق دوربين هاي نظارت تصويري آخرين وضعيت راههاي كشور را ملاحظه  كرد . 

به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي دكتر عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي با تبريك سال نو به هموطنان  و دست اندركاران اين  وزارتخانه كه  براي انجام سفرهاي نوروزي در تلاشند ، اظهار داشت: مركز مديريت راههاي كشور يك مركز بسيار مهمي است كه تمام راههاي كشور را مديريت  و اطلاعات لازم در اختيار هموطنان قرار مي دهد .

وزير راه و شهرسازي از افزايش  ١٢/٧ درصدي ترددها در چهار روز نخست  سفرهاي نوروزي خبر داد و تصريح كرد : اين رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل  قابل ملاحظه بوده و مسئوليت وزارت راه و شهرسازي و ساير سازمانهاي مسئول در مديريت سفرهاي جاده اي همچون پليس راه ، هلال احمر و اورژانس كشور سنگين تر.مي نمايد . 

دكتر آخوندي تردد در آزاد راه  تهران - كرج  را در اين ابام پر ترافيك ترين محور ياد كرد  و ثبت  ٩ هزار تردد در يكساعت در پيك  ترافيك و ١١٤ هزار عبور در طي شبانه روز تاريخ ٢٦ اسفند را قابل توجه دانست . 

وي تقاضا و درخواست ٤ و نيم ميليون نفر از هموطنان  براي استفاده از سامانه  ١٤١ در مدت اخير را ارزشمند توصيف كرد و خاطر نشان نمود : پاسخگويي شبانه روزي به تلفن هاي ١٤١ هموطنان توانسته است  بسياري از اطلاعات  لازم را در اختيار آنان  قرار داده و با راهنمايي هايي كه انجام مي شود ترافيك به خوبي توزيع و مردم براي سفرهاي خود مديريت و تصميم گيري كرده بهترين مسيرها را انتخاب نمايند . 

وزير راه و شهرسازي استانهاي خراسان رضوي ، گيلان ، مازندران ، اصفهان  ، شيراز و لرستان را كه رتبه ششم گردشگري را يافته است ، مقاصد پر حجم سفرها خواند و گفت : با توجه به شرايط و پيش بيني هاي جوي اميد است مردم و رانندگان با رعايت قوانين و مقررات  رانندگي ،  رفتار و اخلاق اجتماعي ، انساني و صفت برتر ايراني هم مراعات حال خود و هم ساير هموطنان و مسافران را داشته و با ايمني كامل سفر نمايند . 

دكتر آخوندي،  بهره برداري و تكميل  مقطع باقيمانده  در محور مهم آزاد راه قزوين - رشت در منطقه منجيل  همچنين تونل شيرگاه در محور  قائمشهر به عنوان گره ترافيكي را  در روزهاي اخير به منظور رفاه حال مسافران  مهم ياد كرد و تاكيد كرد : وزارت راه و شهرسازي با تمام توان و امكانات در خدمت هموطنان خواهد بود تا سفرهاي ايمن داشته باشند ولي نكته مهم اين است كه فرمان در اختيار مردم و رانندگان  بوده  و اميد است سفرها بدون حادثه  سپري گردد.

بر اساس اين گزارش مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس  سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي نيز در بازديد وزير راه و شهرسازي  از مركز مديريت راههاي كشور با اشاره به روند رو به گسترش  استفاده هموطنان از امكانات ١٤١ ، اظهار داشت : امكان مناسبي  همچون پايگاه اطلاع رساني و كانال تلگرامي ١٤١  پيش بيني شده است تا مردم از اطلاعاتي كه در مركز مديريت راهها ي كشور جمع آوري مي گردد و در اختيار آنان قرار مي گيرد ، استفاده نمايند . 

وي ارائه آخرين وضعيت راهها و شرايط جوي به كاربران و مسافران ، همچنين اطلاعات دستگاه هاي تردد شمار و دوربين هاي نظارت تصويري را در سفرها مهم دانست و خاطر نشان كرد : هموطنان با تماس با تلفن ١٤١ و ارتباط مستقيم با اپراتور به طور شبانه روزي مي توانند با دريافت اطلاعات و راهنمايي لازم سفر مديريت شده اي داشته باشند . 

مهندس كشاورزيان نيز براي هموطنان سفرهاي ايمن و خاطره انگيزي را با رعايت كامل قوانين و مقررات آرزو نمود .

گفتني است جمعي از معاونين و مديران سازمان راهداري  و حمل و نقل جاده اي در بازديد  وزير راه و شهرسازي از مركز مديريت راههاي كشور حضور داشتند .

پرینت خبر Convert to PDF