بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از مناطق سیل زده آذربایجان غربی
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1396/01/28
معاون وزیر راه و شهرسازی  در ادامه سفر به مناطق سيل زده شمال غرب كشور در راس هئيت همراه وارد اروميه شد و باتفاق جمعی از مسئولان محلی از مناطق سیل زده  استان آذربایجان غربی بازديد و آخرین وضعیت بخش راهداري و حمل و نقل را  بررسی کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مهندس داود كشاورزيان معاون وزیر راه و شهرسازي و رئیس اين  سازمان در بازديد از مناطق آسيب ديده از سيل با اشاره به آمادگي هميشگي بخش راهداري كشور ،  توجه به هشدارهاي به موقع اعلام شده از سوي مبادي ذيربط به هموطنان در خصوص تغييرات جوي را مهم دانستند . 
وي با تصريح  بر برآورد خسارت وارده به زير ساختهاي حمل و نقلي و راهها به ويژه در بازديد از  راههای اصلی، فرعي ، روستایی و ابنیه مناطق سیل زده شهرستان های اشنویه، نقده، پیرانشهر، میاندوآب و ارومیه، دستورات لازم مبنی بر جبران و رفع خسارات ناشی از بارندگی های اخیر در محورهای ارتباطی استان را صادر و بر اجرای عملیات بهسازي و اصلاحی در سریعترین زمان ممکن تاکید کرد.
معاون وزير راه و شهرسازي با حضور در محل پل ۳ دهانه تخريب شده ناشي از سیل اخیر در استان  با بيان اينكه با بررسی های بعمل آمده خسارت ناشی از این تخریب بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال تخمین زده مي شود بر جایگزینی سریع  راه های جدید و ترمیم و اصلاح به موقع پل های تخریب شده تاکیدات جدي را داشتند . 
بر اساس اين گزارش در ادامه سفر به استان آذربايجان غربي معاون وزیر راه و شهرسازی و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در نشست مشترکی با استاندار آذربایجان غربی درخصوص تدوین راهکارهای عملیاتی و زودبازده جهت جبران خسارات تحمیلی ناشی از بارندگی و سیل های اخیر در محورهای ارتباطی و راه های مواصلاتی  تصميماتي اتخاذ و تبادل نظر کردند.
گفتني است معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي همچنين مديران كل راهداري و حمل ونقل جاده اي و راه وشهرسازي استان مهندس كشاورزيان را در اين بازديدها همراهي  مي كردند . 
پرینت خبر Convert to PDF