بررسي راهكارهاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر در بخش حمل و نقل بين‌المللي
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1396/03/27
در نشستي با حضور مسئولین سازمان ها و نهادهاي دولتی موضوع مبارزه با  قاچاق مواد مخدر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمدجواد عطرچیان مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی در این نشست با اشاره به اهمیت این موضوع آن را چالش جدی در عرصه رقابت تجارت خارجی و حمل‌ونقل بین‌المللی قلمداد کرد و گفت: روند رو به رشد پرونده‌های قاچاق مواد مخدر در وجهه سیاسی و درآمدهای ارزی کشور تأثیر سوئی دارد و به همین دلیل باید هرچه زودتر نسبت به رفع آن اقدامات لازم انجام شود.
وی به روند رو به رشد این‌گونه پرونده‌ها در 6 ماه اخیر اشاره کرد و گفت: در حالی آمار این‌گونه پرونده‌ها رو به رشد هستند که عموماً این مکشوفات در کشورهای دیگر بيشتر کشف ‌شده‌اند و در بازرسی‌های درون مرزی مورد مشکوکی با ماده غیرقانونی در محموله‌ها مشخص نمی‌شوند.
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی همچنین اعلام کرد: در نظر است دستورالعمل‌هايي در خصوص بارگیری و حمل محموله‌های صادراتی توسط انجمن شركتهاي حمل‌ونقل بين‌المللي تهیه و ابلاغ گردد.
عطرچیان خاطرنشان كرد: جلسات در این خصوص ادامه خواهد داشت و در جلسه بعدی به بررسی راهکارها پرداخته خواهد شد.
اين گزارش مي‌افزايد: در این جلسه مدیران شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی درخصوص مشكلات و موارد خاصی که در عمل با آن مواجه هستند، توضيحاتي بيان كردند. 
گفتنی است در این جلسه نمايندگاني از دادستاني ویژه جرائم بین‌المللی، اداره‌كل مقابله باعرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر، اداره‌کل حقوقی بین‌المللی وزارت امور خارجه، اداره‌کل دفتر مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی و نظارت بر حمل‌و‌نقل ستاد مبارزه با قاچاق کالا، اداره‌کل امور مرزی ریاست جمهوری، دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک، اداره‌کل مبارزه با جرائم سازمان يافته گمرک، پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی، انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ايران همچنين امور کارنه تیر و حمل‌ونقل بین‌المللی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی حضور داشته و مطالبي را مطرح كردند.
پرینت خبر Convert to PDF