مديركل جديدراهداري وحمل‌ونقل جاده‌اي استان هرمزگان معرفي شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1396/03/27
طي مراسمي باحضورمعاون وزير راه وشهرسازي و مسئولين و مديران استاني  ،مديركل جديد راهداري وحمل‌ونقل جاده‌اي استان هرمزگان معرفي شد . 
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري وحمل ونقل جاده‌اي مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه وشهرسازي و رئيس اين سازمان در اين مراسم با ابراز خرسندي از تلاش ها و فعاليت هاي انجام يافته در حوزه راهداري و حمل و نقل جاده اي در استان اظهار داشت : استان هرمزگان به دلیل وجود بنادر وحجم عظيم حمل و نقل كالاها ي صادراتي و وارداتي ازاهميت خاصي برخوردار است كه مي‌توان از آن بعنوان یکی از مهمترین استان های حمل ونقلي کشور يادكرد. 
مهندس کشاورزیان با اشاره به برخي از طرحهاي اجرا شده در اين نقطه از كشورمان افزود : سال گذشته سامانه نوبت دهی مجازي براي اولين بار در پایانه بار بندرعباس راه اندازی شده که باعث سرعت در نوبت دهی و بارگیری کالا برای رانندگان شدو هم اكنون براي دومين بار در بندرامام ( ره) مورد بهره برداري قرار گرفته است .  
وي در ادامه افزود : در پايانه بار بندرعباس گام موثر بعدي در راستاي حفظ منافع و حقوق رانندگان تلاشگر ، راه اندازي حواله مجازي بود كه دراين طرح نياز به حضور رانندگان 24 ساعت قبل از تحويل بار نيست ورانندگان مي توانند در كانون گرم خانواده خود حضور بيشتري داشته باشند .
 رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به اهميت راهداري و نگهداري از راهها به عنوان سرمايه مهم ملي كشور اشاره داشت و تصريح كرد : در اين بخش ، احیاء به موقع خط کشی ها، ترمیم به موقع مسیرنماها، اصلاح شانه های خاکی، اصلاح شیب جاده ها، پاکسازی حریم جاده و اصلاح تقاطع ها پاره اي از اقدامات مهم  مرتبط با ایمنی جاده است که توسط مسئولان باید به طور مستمر انجام شود. 
مهندس کشاورزیان افزود: مسئوليت ما نگهداری از مجموعه راه‌هاي كشوراست اعم از راههاي شرياني وغير شرياني كه راههاي شرياني از منابع ملي تامين وراههاي غيرشرياني شامل راههاي روستايي وفرعي وبخشي هم ازراههاي اصلي كه نياز به منابع پایداردارد و بايد 50 درصد آن از منابع استاني تامین شود.
 رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش ديگري از سخنان خود گفت: برای کاهش تلفات و تخلفات جاده ای امسال قرار است 600 دوربین ثبت تخلف سرعت در جاده های کشور نصب شود كه نصب اينگونه دوربين ها درسال 95  و هوشمند سازي راههاي بين شهري باعث كاهش تصادفات 18 درصدي تلفات جاده اي شده  ،  و دربخش حمل و نقل عمومي مسافر هم درحال حاضر سامانه سپهتن در تمام اتوبوس ها نصب شده  و اين امر باعث گرديد كه درپايان  سال 95 شاهد کاهش تصادفات جاده ای اين بخش نيز در کشور باشيم . 
وی گفت: همچنین برای کاهش تصادفات در ماشین های باری و کامیون ها هم قرار است امسال این سامانه در تمام کامیونها و ماشین های باری سنگین نصب شود لذا به تمامي كساني كه داراي ناوگان فرسوده دراستان هستند  تاكيد مي شود بهتر است از اين فرصت استفاده كنند وناوگان خود را درطرح نوسازي ناوگان تعويض نمايند زيرا بعدازاتمام محدوديت طرح به كاميونهاي فرسوده بيش از سن 35 سال تا سقف 350 ميليون تومان تسهيلات با كارمزد 7  الي 9 درصدي پرداخت خواهد شد ودرصورتي كه رانندگان از اين طرح ومزاياي آن استفاده بهينه نكنند به كاميونهاي فرسوده آنها بار تعلق نخواهد گرفت . 
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که آئین نامه مسافر در راستای برندسازی تدوین شده است ،‌  خاطر نشان كرد :‌ 2 هزار و 500 شرکت در این بخش فعالیت می‌کنند که باید آنها را به 30 تا 40 برند تبدیل  شوند لذا  سیاست سازمان این است که بخش حمل و نقل مسافر شامل ناوگان، شرکت و رانندگان در یک شبکه سیر همنام فعاليت کنند. 
براساس اين گزارش  عليرضا مجرد مدير كل اسبق راهداري و حمل و نقل جاده اي كه به كسوت بازنشستگي نائل گرديدند در ابتداي مراسم گزارشي از فعاليت ها و طرحهاي انجام يافته در استان ارائه و در ادامه مراسم نيز داريوش باقرجوان، مديركل جديد استان برنامه هاي خود را در جهت توسعه و ارتقاءي بخش بيان نمودند . 
خاطر نشان مي گردد هاشمي تختي و حجت الاسلام ذوالقدر دوتن از نمايندگان مردم استان هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي همچنين معاون امورعمراني استاندار  ، تعدادي از مديران دستگاه ها ونهادهاي اجرايي استان ، مسئولين و دست اندركاران تشكلهاي صنفي حمل‌ونقل جاده اي  و رانندگان و مدير كل حوزه رياست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در اين مراسم حضور داشتند . 
شايان ذكر است در پايان اين مراسم از خدمات عليرضا مجرد با اهداءي يك جلد كلام ا...مجيد و لوح سپاس توسط مهندس كشاورزيان قدرداني و  حكم انتصاب داريوش باقر جوان  كه پيش از اين مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان آذربايجان شرقي را برعهده داشتند ،  به عنوان مدير كل جديد ابلاغ گرديد . 
پرینت خبر Convert to PDF