عمليات بازگشايي راههاي مسدود شده از ساعات اوليه وقوع زلزله آغاز شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
13/11/2560
عمليات بازگشايي راههاي مسدود شده در زلزله شب گذشته در استان‌هاي زلزه‌زده در غرب كشور از همان ساعات اوليه پس از وقوع زلزله از سوي نيروهاي راهداري آغاز شده و از ساعت 23 شب گذشته تا ساعت 6 بامداد امروز به طول انجاميد. 
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي داريوش نصر مديركل دفتر مديريت بحران و تجهيز ماشين‌آلات سازمان ضمن اعلام اين مطلب افزود: در حال حاضر تمامي راههاي مواصلاتي به شهرها و روستاهاي زلزله‌زده در غرب كشور باز است و مشكلي درخصوص امدادرساني به دليل بسته شدن راههاي اصلي نداريم.
نصر افزود: زلزله شب گذشته بيشترين خرابي را در سه استان كرمانشاه، كردستان و ايلام داشته و در حالي كه برخي از راههاي دسترسي به اين استانها به ويژه استان كرمانشاه به دليل ريزش كوه مسدود بود، خوشبختانه با انجام عمليات راهداري از شب گذشته، در حال حاضر هيچ راهي در اين محورها مسدود نيست.
وي خاطرنشان كرد: پاكسازي از محورها انجام شده و گروه‌هاي كارشناسي براي ارزيابي ميزان ايمني راهها و به ويژه پل‌هاي موجود در اين محورها به سه استان اعزام شده‌اند. بايد از ايمني تمامي پلها و ابنيه‌هاي موجود در راههاي هر سه استان اطمينان حاصل شود. 
مديركل دفتر تجهيز ماشين‌آلات و راهدارخانه‌ها درخصوص وضعيت راههاي روستايي افزود:
خوشبختانه تاكنون تمامي راههاي روستايي مسدود شده در مناطق زلزله‌زده استانهاي كرمانشاه، ايلام و كردستان باز شده است. 
نصر با اشاره به اينكه محوريت در امدادرساني در مواقع بحران اقدام مؤثر و به موقع است افزود: خوشبختانه با آمادگي لازم اكيپ‌هاي راهداري با تمام تجهيزات و ماشين‌آلات از همان نخستين ساعات وارد عمل شدند كه تا صبح امروز به طول انجاميد. تمامي تجهيزات و دستگاه‌هاي مورد نياز از ساير استانها تأمين شده است و با كمبود تجهيزات مواجه نيستيم.
وي ادامه دارد: باتوجه به وقوع بيش از 15 پس‌لرزه، تيم‌هاي اعزامي در حال كنترل وضعيت پل‌ها هستند و از آنجايي كه دامنه پس‌لرزه‌ها كاهش يافته است، احتمال ريزش جديد در راههاي كوهستاني كاهش يافته است با اين حال تيم‌هاي امدادرساني اعزام شدند و در صورت مشاهده آسيب به هر نوع سازه‌اي قبل از ريزش، عمليات لرزه‌گيري انجام خواهند شد. 
ما به طور مستمر با همكارانمان در استانهاي محل وقوع اين زمين‌لرزه در ارتباط هستيم به گونه‌اي كه هر نيم ساعت گزارش از محل حادثه به ستاد ارسال مي‌شود. 
وي گفت: براساس گزارشات ارسال شده از استانها در حال حاضر هيچ مسدودي در راهها وجود ندارد. 
مديركل دفتر مديريت بحران و تجهيز ماشين‌آلات با اعلام اينكه خرابي پلها و رانش از جمله آسيب‌هاي گزارش شده است گفت: هنوز ميزان خسارات وارده مشخص نيست با اين حال مشكلي در امر امدادرساني به دليل بسته شدن راههاي اصلي نداريم.
http://rmto.ir/NewsAttach/29-8-96-2.jpg
پرینت خبر Convert to PDF