توليد خودروهاي ايمن‌تر يكي از اركان‌ اصلي‌ كاهش سوانح رانندگي در كشور است
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
4/12/2560

بيست و چهارمين همايش ملي بيمه و توسعه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی ، وزیر نفت، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شوراي اسلامي ، رییس شورای شهر تهران ، معاون وزير راه و شهرسازي ،  جمعي از مسولين و دست اندركاران صنعت بيمه با شعار " مديريت ريسك و بيمه  ، الزامات ، چالش ها و راهكارها " در محل برج ميلاد تهران برگزار شد .
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي ، مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان در اين همايش با اشاره به اينكه يك ميليارد خودرو در جهان پلاك شده كه 2 درصد از اين آمار به ايران اختصاص دارد، بر توليد خودروهاي ايمن‌تر در كشور در راستاي كاهش سوانح جاده‌اي و خسارت شركت‌هاي بيمه تأكيد كرد و اظهار داشت : جمعيت كشور ما يك درصد جمعيت دنيا است و حدود 25 / 1 درصد از تلفات جاده‌اي در كشور ما است .سال گذشته يك و نيم ميليون خودرو جديد پلاك شده و تردد حدود 11 درصدرشد  مي يابد از اين رو  نيل به اهداف كاهش سوانح رانندگي و كشته هاي تصادفات ، امري سخت و پيچيده  است.
وي خاطرنشان كرد : خودروي ايمن‌تر، راه ايمن، كاربران ايمن و امداد و نجات مناسب از اركان مسائل ايمني است. مديريت ريسك بايد در بيمه خودرو ها لحاظ شود ، خوشبختانه در قانون بيمه شخص ثالث در ماه 18 به مواردي اشاره شده كه وضعيت خودرو، كاربري خودرو و سال ساخت خودرو بايد در محاسبه هزينه بيمه لحاظ شود.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي افزود : با رانندگي‌هاي تهاجمي كه در نتيجه آن سوانح رانندگي افزايش مي‌يابد، بايد با توجه به ريسك خودرو بيمه نامه صادر شود.
مهندس كشاورزيان با اشاره به پايين بودن ايمني خودروهاي ساخت داخل كشور، افزود: در صورتي كه با مساعدت و ياري وزارت امور اقتصاد ي و دارايي عوارض ورود خودرو به داخل كشور كاهش پيدا كند، خودروهاي ايمن‌تر در اختيار رانندگان قرار مي‌گيرد و خسارت شركت‌هاي بيمه نيز كاهش مي‌يابد.
گفتني است در اين همايش كه كارشناساني ازساير كشورها نيز حضور داشتند وزير نفت ، وزير اموراقتصادي و دارايي ، رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي و رئيس شوراي شهر تهران نيز سخناني ايراد داشتند . 

http://www.rmto.ir/NewsAttach/13.9.96(2).JPG
پرینت خبر Convert to PDF