اساس پيشرفت سازماني با تكيه بر سرمايه‌هاي انساني و پشتيباني
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
26/12/2560

جلسه معارفه معاون جديد توسعه مديريت و منابع سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با حضور معاون وزير راه و شهرسازي، اعضاي هيأت عامل و مديران كل دفاتر ستادي اين سازمان و نماينده سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. 
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان، ضمن تقدير از خدمات و فعاليت‌هاي معاون سابق توسعه مديريت و منابع سازمان، اظهار داشت:
باتوجه به تصميمات متخذه در راستاي سياست‌هاي مديريتي و بهره‌گيري از توان، انديشه و خلاقيت‌هاي نيروهاي جديد، جوان و با اولويت درون سازماني جابجايي در حوزه اين معاونت انجام مي‌گردد. 
وي با تأكيد بر اين كه يكي از مهم‌ترين سرمايه‌هاي هر سازماني، سرمايه انساني است، افزود:
عليرغم تأمين هرگونه امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري، در صورتي كه نيروي انساني توانمند و سالم و قابل اعتماد در مجموعه نباشد، بهره‌وري لازم در انجام وظايف حاصل نخواهد شد. 
مهندس كشاورزيان با اشاره به اهميت برگزاري دوره‌هاي آموزشي حين خدمت براساس پست سازماني و وظيفه‌ شغلي كاركنان، بيان كرد:
با راه‌اندازي مركز آموزش سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، دوره‌هاي مورد نياز عمومي و تخصصي كاركنان از ابتداي سال‌جاري برنامه‌ريزي شده و با جديت در حال برگزاري و اجرا است. 
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خاطرنشان كرد:
مديران بايد با رفتار و عملكرد مناسب خود الگوي ساير همكاران زيرمجموعه باشند ازجمله در زمينه حساسيت نسبت به بيت‌المال، اهتمام به تكريم ارباب‌رجوع،؛ رعايت قوانين و مقررات اداري و حضور به موقع در مأموريت‌ها و امور محوله.
مهندس كشاورزيان در بخش ديگري از سخنان خود به موضوعات رضايت‌مندي نيروي انساني در سازمان اشاره كرد و افزو د:
مديران بايد در چهارچوب قوانين و مقررات و باتوجه به محدوديت‌هاي قانوني، رضايت‌مندي كاركنان از نظر امكانات مالي و رفاهي را فراهم آورند اما نكته قابل توجه و اساسي در رضايت‌مندي، رعايت اصل عدالت نسبي در ميان كاركنان است از جمله در انتصابات، پرداختي‌ها، سيستم‌هاي تشويق و غيره.
وي سازمان‌دهي ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان‌ها را يكي از مهم‌ترين اولويت‌هاي فعاليت‌هاي سازمان پس از ادغام حوزه راهداري و ورود نيروهاي انساني راهداري به اين سازمان اعلام كرد  و افزود:
اين طرح با همكاري معاونت راهداري و توسعه مديريت و منابع در دست اقدام است و در كنار چارت سازماني مصوب، چارت تكميلي هم در دست تهيه است تا وضعيت شغلي و استخدامي نيروهاي راهداري و خدماتي به صورت شفاف مشخص و به تصويب برسد. 
اين گزارش حاكي است صدراله بمانا معاون سابق توسعه مديريت و منابع سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي طي سخناني گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در حوزه مديريتي بيان كرد و خواستار ادامه طرح‌هاي در دست اقدام با توان و قوت بيشتر و به‌كارگيري از انديشه‌ها و افكار نو در سازمان گرديد.
براساس اين گزارش، در بخش ديگري از اين مراسم شهرام آدم‌نژاد معاون برنامه‌ريزي، اسماعيل غلامي معاون حمل‌و‌نقل و عبدالهاشم حسن‌نيا معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي طي سخناني ضمن قدرداني و سپاس از خدمات آقاي بمانا در حوزه فعاليتي و ايجاد تعادل و نظم در برنامه‌ها و فعاليت‌هاي سازمان، ديدگاه‌ها و نقطه‌نظرهاي خود را در تحول در حوزه‌هاي مختلف فعاليتي سازمان و ارتقاي خدمات به كاربران بيان كردند. 
گفتني است محمد تيموري معاون جديد توسعه مديريت و منابع نيز ضمن ابراز خشنودي از ادامه فعاليت در حوزه خدمتي ديگر از سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، وظايف اين معاونت را وظايف فرابخشي دانست كه نيازمند مشاركت و همكاري ساير معاونين و مديران سازمان است.
اضافه مي‌نمايد محمد تيموري كه تا پيش از اين در سمت مديركل دفتر برنامه و  بودجه سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي فعاليت داشت و همچنين صدراله بمانا نيز به عنوان مشاور عالي رئيس اين سازمان در زمينه نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده‌اي ادامه خدمت خواهند داد.
خاطرنشان مي‌گردد در پايان اين مراسم از سوي معاون وزير راه و شهرسازي با اهداي لوح تقدير به صدراله بمانا از خدمات ايشان در دوره تصدي قدرداني به عمل آمد و حكم جديد محمد تيموري به عنوان عضو هيأت عامل و معاون توسعه مديريت و منابع سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به وي ابلاغ گرديد. 


http://rmto.ir/NewsAttach/5-10-96.jpg
پرینت خبر Convert to PDF