روتیتر: به مناسبت ایام ا... دهه فجر صورت گرفت :
افتتاح پروژه‌های بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
7/2/2561

آئین افتتاح همزمان 152 کیلومتر پروژه بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار گیلان و جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان به صورت همزمان در روستای شالمای شهرستان شفت، برگزار گردید.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي دکترمحمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم ضمن اشاره به این نکته که روستاها یکی از مناطق مهم و مورد توجه در بحث توسعه می‌باشند گفت: شهرستان شفت دارای ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی و گردشگری می‌باشد.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: توسعه راههای روستایی همواره مورد توجه دولت يازدهم و دوازدهم قرار داشته و اعتبارات مورد نیاز این شهرستان در این زمینه به زودی اعلام و پرداخت خواهد شد.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر لزوم چهارخطه کردن پروژه مسیر ملاسرا – شفت و شفت- زنجان گفت: این پروژه از جمله راههای در دست احداث شهرستان شفت بوده که با پیگیری مسئولان ذی‌ربط به‌زودی با پرداخت اعتبارات مورد نیاز به بهره‌برداری خواهد رسید.
دكترنوبخت به اشتغال جوانان اشاره و اظهارکرد: یک میلیون و 33 هزار اشتغال در برنامه سال آینده کشور تدوین شده است که با پرداخت تسهیلات مورد نیاز این امر اجرایی خواهد شد. وی ادامه داد: جوانان این منطقه برای داشتن اشتغال پایدار پیگیری‌های لازم را از سوی مسئولان ذیربط انجام دهند.
اين گزارش مي افزايد دکتر سالاری استاندار گیلان نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان شفت در بخش‌های مختلف کشاورزی و گردشگری گفت: با برنامه‌ریزی و مدیریت می‌توان زمینه اشتغال و رونق اقتصادی این شهرستان را نسبت به گذشته ارتقاء داد.
سالاری خاطرنشان نمود: تسهیلات اشتغال‌زایی به افرادی که زمینه اشتغال پایدار را فراهم کنند پرداخت خواهد شد.
وی افزود: نمایندگان مجلس پیگیر مشکلات و موانع در شهرستان‌های گیلان هستند.
بر اساس اين گزارش محمدرضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان نيزدر این مراسم طی سخنانی گفت: به مناسبت ایام‌ا... دهه فجر، بهسازی و آسفالت 152 کیلومتر از راههای استان با اعتباری بالغ بر 260 میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه درجه پیشرفت هر جامعه‌ای با توجه به توسعه زیرساخت جاده‌ای سنجیده می‌شود گفت: بعد از انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت چشمگیری در این بخش بودیم، قبل از انقلاب استان گیلان دارای 343 کیلومتر راه روستایی شوسه بود ولی اکنون 9 هزار و 130 کیلومتر راه روستایی دارد که از این مجموع چهار هزار و 398 کیلومتر آن، آسفالته است و آمار بهره مندی استان ما از راههای آسفالته به 53 درصد رسیده است.
این مقام مسئول سپس از اجرای خط‌کشی يك هزار و 600 کیلومتر از راههای استان و نصب 4/14 کیلومتر گاردریل در سال‌جاری از سوی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گيلان خبر داد.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/photo_2018-02-07_16-08-41.jpg
پرینت خبر Convert to PDF