راه‌اندازي نرم‌افزار تلفن همراه 5 سالنامه آماري
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
13/2/2561
در راستاي سياست‌ها و برنامه‌هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي پيرامون دسترسي آزاد هموطنان به آمار و اطلاعات و به منظور استفاده آنلاين و لحظه‌اي به اطلاعات 5 سالنامه آماري اين سازمان، اپليكيشن تلفن همراه اين اطلاعات طي سال‌هاي 95-1391 تهيه و در اختيار عموم علاقه‌مندان و كارشناسان قرار گرفت. 
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، حسين متولي حبيبي مديركل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات اين سازمان با بيان اين خبر اظهار داشت: در حال حاضر نسخه اندرويد اپليكيشن بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به نشاني www.rmto.ir در بخش آمار و اطلاعات و نسخه IOS آن در ماركت Sibapp قابل دسترسي و بهره‌برداري مي‌باشد و جهت دريافت فايل كافي است كلمه «5 سالنامه» به فارسي جستجو شود.
وي با اهميت بر شمردن كارايي نرم‌افزار مذكور گفت:
اين نرم‌افزار با هدف ارايه اطلاعات سري زماني در قالب جداول آماري در سطح استاني و كشوري به همراه شاخص‌هاي متوسط، متوسط رشد سالانه و رشد در طي دوره براي هر قلم اطلاعاتي طي سال‌هاي 95-91 و بخش اجمالي و توصيفي به آمارهاي سازمان در ابتداي هر فصل تهيه شده است كه براي مسئولين و كارشناسان اين حوزه بسيار كاربردي است. 
مديركل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات افزود:
كاربر قادر به مشاهده آمار و اطلاعات مورد نظر خود به صورت لايه‌هاي فصلي، بخشي و فهرست جداول مي‌باشد كه عناوين اين فصل‌ها عبارتست از: شبكه راه‌ها و تأسيسات آن، حمل و نقل كالا، حمل و نقل مسافر، حمل و نقل بين‌المللي، ناوگان عمومي، راهداري و ايمني، شاغلين، شركت‌ها و مؤسسات و حمل و نقل هوشمند.
گفتني است اطلاعات عمومي و جامع از وضعيت راههاي كشور و تأسيسات جانبي و خدماتي و آمارهاي مورد نياز هموطنان درخصوص سفر هم‌اينك از طريق اپليكيشن 141 در اختيار عموم قرار دارد كه با نصب اين نرم‌افزار به روي گوشي تلفن همراه در هر لحظه و هر مكان امكان دسترسي آسان و آزاد به اين اطلاعات وجود دارد. 
http://www.rmto.ir/NewsAttach/%D8%A7%D9%BE%D9%84%D9%8A%D9%83%D9%8A%D8%B4%D9%86.jpg
پرینت خبر Convert to PDF