كسب رتبه برتر راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در سيزدهمين همايش روابط‌عمومي الكترونيك
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
14/5/2561
سيزدهمين همايش روابط‌عمومي الكترونيك با حضورمعاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، مديران و  دست‌اندركاران حوزه روابط‌عمومي و ارتباطات، اساتيد، صاحبنظران و انديشمندان از سراسر كشور در محل هتل المپيك تهران برگزار شد. 
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، دکتر محمد سلطانی‌فر، معاون امور مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و  رییس کمیته علمی سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک با اشاره به لزوم ​تغيير نگرش فعالان روابط عمومي به شرايط جديد ارتباطات در جهان به ارایه مقاله ای با عنوان «نظرسنجی در فضای وب» پرداخت . 
ایشان در بخشی از این ارایه با بیان اینکه یکی از مهمترین و پرغدغه ترین نیازهای رسانه ها و بالطبع آن روابط عمومی ها، شناخت مخاطبان و نزدیک شدن به افکار آن ها بوده و هست، ادامه داد: در طول سال های گذشته شیوه های سنتی افکارشناسی، مخاطب سنجی و نظرسنجی یکی از سنتی ترین و درحقیقت کم واقعیت ترین روش های موجود بوده، چرا که نیاز و ثمره افکارسنجی، نزدیک شدن به واقعیت و سپس شیوه های تاثیرگذاری برافکار عمومی است.
دكتر سلطاني فر در بخشي از سخنان خود گفت : روش های سنتی نه تنها نمی توانست این نظرات را به خوبی شناسایی کند، بلکه قادر نبود میزان نزدیکی و نتایج آن ها را با واقعیت سنجش کند و طبیعی بود که شیوه های تاثیرگذاری روی افکار مردم و نقطه نظرات مردم نیز کم اثر و گاهی با تاثیرات منفی همرا بود، آنچه که در انتخابات 96 در ایران رخ داد نتیجه همان عدم شناخت و برداشتن شیوه های مناسب تاثیرگذاری بود.
رئيس كميته علمي سيزدهمين همايش روابط عمومي الكترونيك تصريح كرد : فضای وب از یک طرف می تواند با استفاده از تکنولوژی ها، appها والگوریتم های متفاوت و از طرف دیگر با استفاده از خصوصیات این تکنولوژی ها نظیر شخصی شدن، تفرد، لحظه ای بودن، بی مکانی و بی زمانی و بی واسطه گی، شناخت نزدیک تری را به رسانه ها و روابط عمومی ها از رفتار و افکارعمومی مردم به کاربران بدهد.
بر اساس اين گزارش سيدغلامرضا كاظمي دينان رئيس شوراي سياست‌گذاري هفته روابط‌عمومي طي سخناني اظهار داشت: اميد آن مي‌رود مقالاتي كه در اين دوره از همايش ارايه مي‌شوند، بتواند علاوه‌بر بالا بردن سطح علمي جامعه ارتباطات و روابط‌عمومي كشور، نسبت به ارايه راه‌كارهاي علمي در جهت توسعه اين دانش مفيد و مؤثر واقع شود. 
اين گزارش مي‌افزايد در اين همايش پيام فيليپ شپارد دبيركل انجمن بين‌المللي روابط‌عمومي (ايپرا) توسط سيدجعفر سبحاني عضو شوراي سياست‌گذاري همايش قرائت شد. همچنين در بخش بعدي همايش پيام پروفسور يحيي كمالي‌پور استاد ارتباطات و پايه‌گذار و رئيس انجمن ارتباطات جهاني به سمع حاضران در همايش رسانده شد. 
در بخش علمي سيزدهمين همايش روابط‌عمومي مقالات تخصصي اين حوزه از سوي اساتيد برجسته‌اي ارايه شد، از جمله دكتر سعيد رضا عاملي، دكتر سيدمحسن فاطمي، دكتر محمد سلطاني فر، دكتر شاهو صبار، دكتر قاسم انصاري و دكتر مريم سليمي.
اضافه مي‌نمايد در بخش ديگري از اين همايش، پنل تخصصي برندسازي از طريق رسانه‌هاي اجتماعي برگزار شد و هشت نفر از فعالان شبكه‌هاي اجتماعي در بخش‌هاي مختلف به ارايه تجربيات و ديدگاه‌هاي خود درخصوص كاربردها و كاركردهاي متفاوت اين شبكه‌ها پرداختند.
گفتني است در بخش تقدير و تجليل از سازمان‌هاي برتر اين همايش، روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي براي چندمين سال پياپي در بين دستگاه‌هاي اجرايي و بخش خصوصي كشور موفق به كسب رتبه برتر در فعاليت‌هاي روابط‌عمومي الكترونيك شد و لوح تقدير و تنديس مربوطه از سوي رئيس شوراي سياست‌گذاري و دبير اجرايي همايش به ناصر رزاق‌منش مديركل روابط‌عمومي اين سازمان اهدا گرديد.  
برگزاري مراسم تجليل از 30 سال فعاليت علمي و عملي دكتر فريدون وردي‌نژاد در حوزه‌هاي ارتباطات، رسانه و روابط‌عمومي در بخش پاياني همايش انجام شد و دكتر يونس شكرخواه در اين مراسم به ايراد سخنراني پرداخت.
http://www.rmto.ir/NewsAttach/loh97.jpg
پرینت خبر Convert to PDF