مراسم معارفه مديركل جديد راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان كرمان برگزار شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
11/7/2561

در مراسمي با حضور معاون وزير راه و شهرسازي، مقامات و مسئولان و نمايندگان استان كرمان، مديركل جديد راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان معرفي و از خدمات مديركل پيشين اين استان تقدير شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در اين مراسم عبدالهاشم حسن‌نيا معاون وزير و رييس اين سازمان اظهار داشت: جابجايي 90 درصد از حمل و نقل بار و مسافر در بستر جاده‌هاي كشور توسط يك ميليون و 100 هزار راننده و ناوگان حمل و نقل جاده‌اي و 12 هزار شركت صورت مي‌گيرد همچنين 600 ميليون تن كالا سالانه در كشور توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومي جابه‌جا مي‌گردد.

حسن‌نيا ضمن تأكيد بر اهميت نگهداري راهها افزود: بعد از تغييرات ساختاري در وزارت راه‌وشهرسازي، ادغام راهداري در ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان صورت پذيرفت كه مسئوليت سنگين‌تري را براي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور و به تبع آن در استان‌ها بوجود آورد كه اين مهم، مشمول حدود 20 هزار نفر از همكاران ما در سراسر كشورشد.

وي تصريح كرد: استان كرمان با داشتن حدود 11 درصد خاك كشور و كريدورهاي شمال - جنوب و اهميت توليد بار، اهميت نگهداري راه‌هاي استان، ساختار جديد سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور ما را بر اين داشت تا از نيروهاي توانمند در سراسر كشور براي نگهداري و توسعه منطقه‌اي بهره‌ ببريم كه اميد است با حمايت مسئولين استان، نمايندگان مجلس و سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي تمام‌ زمينه‌هاي ترقي فراهم شود.

 براساس اين گزارش در این مراسم سیدعلی‌ حاج‌سیدعلی‌خانی مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان به واسطه وسعت و موقعیت جغرافیایی نقش مهمی در حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیت کالا دارد اظهارداشت: در گذشته حجم زیادی راه در استان کرمان احداث شده و طول زیاد راه‌های استان به عنوان یک پتانسیل و ظرفیت برای استان محسوب می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه اگر نتوانیم راه‌های استان را در وضعیت مناسبی قرار دهیم این فرصت‌ها به تهدید برای استان تبدیل می‌شوند افزود: بیش‌از 12 هزار کیلومتر راه آسفالته در استان کرمان ساخته شده و استان از این نظر رتبه سوم کشوری را دارا مي‌باشد.

http://rmto.ir/NewsAttach/2200497.jpg
پرینت خبر Convert to PDF