راه اندازی سریع

برگزاري پنجمين نشست تخصصي كارگروه رسيدگي به مشكلات رانندگان بخش مسافري
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/07/16
بالغ بر 30 هزار حلقه لاستيك اتوبوس مورد نياز ناوگان اتوبوسراني جابه‌جايي زائران اربعين حسيني در استان‌هاي سراسر كشوراز طريق وزارت صنعت ،معدن و تجارت تأمين و سپس ميان متقاضيان توزيع مي شود.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، محسن حاجي‌اسماعيلي مديركل دفتر حمل و نقل مسافر در پنجمين نشست تخصصي رسيدگي به مشكلات رانندگان مسافربري جاده‌اي با بيان اين خبر اظهار داشت:
براساس پيگيري‌هاي به عمل آمده از سوي اين سازمان و اعلام رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي و معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور و رييس ستاد مركزي اربعين حسيني(ع) به وزارت صمت در خصوص توزيع لاستيك مورد نياز ناوگان اتوبوس‌راني، مقرر شده است توزيع 30 هزار حلقه لاستيك اتوبوس به زودي در استان‌هاي سراسر كشور انجام گردد.
وي با بيان اين كه در آستانه سفرهاي زائران اربعين حسيني از مقصد شهرهاي مختلف  كشور به مرزهاي خروجي زايرين، اولويت توزيع لاستيك به ناوگان اتوبوس‌راني مسافربري در نظر گرفته شده است كه اين موضوع به اطلاع ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان هاي سراسر كشور ابلاغ شده است.
وي همچنين افزود:
انجمن‌هاي صنفي رانندگان مسافربري اتوبوسراني مي‌بايست درخواست‌ها و مطالبات خود را به ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان‌ها ارايه كنند و لاستيك‌ها را براساس سهميه تعيين شده در هر استان ميان رانندگان ناوگان مسافربري توزيع كنند.
حاجي اسماعيلي يكي ديگر از موضوعات مورد بررسي در اين نشست را رسيدگي به تخلفات شركت‌هاي حمل و نقل مسافربري در صدور صورت وضعيت‌هاي صوري و غيرواقعي و همچنين أخذ كميسيون اضافي از رانندگان اعلام كرد و افزود:
در ماههاي اخير به پرونده‌ تخلف 83 شركت مسافربري از سوي كميسيون هاي استاتي ماده 12 رسيدگي شده و احكام متناسب صادر گرديده است.اين تخلفات عمدتاً مربوط به أخذ كميسيون اضافي از رانندگان، دلالي و عدم تطابق مبلغ مندرج در بليت با مبلغ مندرج در صورت وضعيت بوده است و آراي مربوط به اين تخلفات از تعطيلي پروانه فعاليت تا جريمه نقدي و تذكر كتبي صادر شده است.
اين گزارش حاكي است در اين نشست نمايندگان كانون سراسري انجمن‌هاي صنفي رانندگان مسافربري اتوبوسراني و سواري كرايه، ضمن بيان مسائل و مشكلات رانندگان، نظرها و پيشنهادهاي خود را در رسيدگي به اين مشكلات ارايه كردند.
گفتني است در نشست يادشده نمايندگان دفتر حقوقي، دفتر فناوري اطلاعات و حراست حضور داشتند و به پرسش‌هاي حاضران پاسخ دادند.

http://rmto.ir/NewsAttach/216797.jpg
پرینت خبر Convert to PDF