راه اندازی سریع

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان‌رضوي:
آماده‌باش بخش حمل و نقل و راهداران در خدمات‌رساني به زائران امام رضا (ع)
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/08/15
هم‌زمان با آغاز سفرهاي زائران امام رضا (ع) در ايام پاياني ماه صفر، راهدارخانه‌ها و مراكز خدماتي رفاهي بين‌راهي سطح استان آماده ميزباني و خدمات‌رساني بالغ بر 500 هزار زائر پياده هستند. 
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي ابراهيم نصري مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی، با بيان اين مطلب اظهار داشت: در سال گذشته نیز میزبان بیش از 401 هزار زائر بودیم و امسال علاوه بر عملیات راهداری در تسطیح و بهسازی مسیر موکب‌های مجاز، با فعاليت 957 راهدار، 35 راهدارخانه، مراکز خدماتی رفاهی بین‌راهی سطح استان و 96 گشت شبانه‌روزی راهداری، آماده خدمات‌رسانی به زائران هستیم. 
وی در ادامه افزود: این اداره کل با توزیع 1000 جلیقه ایمنی زائرین و آموزش مسئولان ایمنی کاروانهای پیاده در حال حرکت در سطح استان به دنبال افزایش ایمنی تردد کاروان های پیاده بوده است.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی همچنین با اشاره به مسدود بودن محور قدیم مشهد ـ باغچه به دلیل حفظ امنیت و ایمنی سفر زائرین پیاده، گفت: براساس تجربه سنوات گذشته، هرساله این محور برای سفر پیاده ایمن مسدود می‌شود و با سازمان اتوبوسرانی جهت تأمین اتوبوس برای انتقال زائرین در راه مانده در 5 محور استان هماهنگی‌های لازم انجام شده است. 
وی افزود: در آخرین روز ماه صفر محور قديم مشهد - باغچه به دلیل رفع مشکل ازدحام ترافیک خروجی مشهد به سمت ملک‌آباد یک طرفه خواهد شد. 
نصری در ارتباط با آماده‌سازی 5000 دستگاه انواع ناوگان مسافربری جاده‌ای در بخش حمل و نقل عمومی، گفت: طی 8 روز پایانی ماه صفر بیش از 280 هزار نفر با وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مشهد مقدس وارد شدند و پیش‌بینی می‌شود پس از پایان مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر با اضافه شدن زائرین پیاده به بخش حمل و نقل عمومی بیش از 800 هزار نفر از طریق 130 شرکت مسافربری جابه‌جا شوند که برای این امر بیش از 5000 دستگاه از انواع ناوگان حمل و نقل عمومی آماده جابجایی زائرین می‌باشند. 
وي ضمن اشاره به هماهنگی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی براي آماده‌سازی جایگاهها و تأمین سوخت ناوگان مسافری گفت: پیش‌بینی می‌شود در این ایام روزانه بیش از 200 دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مشهد مقدس خارج شود که در همین رابطه هماهنگی با ده استان معین تهران، قم، گیلان، مازندران، گلستان، اصفهان، کرمان، فارس، خراسان‌شمالی و جنوبی برای اعزام ناوگان ثابت و کمکی و تأمین سوخت آنها انجام شده است. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی با بيان اين كه 500 مرکز عرضه بلیت غیرحضوری در مشهد مقدس وجود دارد، افزود: باتوجه به پیش‌بینی مشکلات حوزه حمل و نقل مسافر در این ایام از مردم عزیز تقاضا مي‌شود تا به صورت اینترنتی و غیر حضوری از آژانس ها، دفاتر اختصاصی، دفاتر پیشخوان، رزرواسیون 38086، سامانهwww.safar724.com و www.payaneh.ir بلیت خود را تهیه کنند تا در پایانه ها با مشکلات احتمالي و شلوغی ایام پیک مسافر مواجه نشوند.
نصري يادآور شد: كاركنان اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان‌رضوي به صورت شبانه‌روزی در پایانه‌های مسافربری سطح استان و پایانه امام رضا (ع) مستقر هستند. همچنین سامانه‌های پیامکی 1000525 و تلفن گویای 141 آماده پیگیری مشکلات، شکایات و پیشنهادهاي زائرین گرامی می‌باشند.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/150897.jpg
پرینت خبر Convert to PDF