راه اندازی سریع

سفير جمهوري اسلامي افغانستان با معاون وزير راه و شهرسازي ديدار و گفت‌وگو كرد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/10/18
سفير جمهوري اسلامي افغانستان در راستاي تقويت همكاري‌‌هاي حمل و نقلي و مبادلات تجاري  با جمهوري اسلامي ايران با معاون وزير راه و شهرسازي ديدار و گفت و گو كرد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، مهندس عبدالهاشم حسن‌نيا معاون وزير راه و شهرسازي ورئيس اين سازمان ضمن ابراز علاقمندي به توسعه روابط حمل و نقلي جاده‌اي ترانزيتي ميان دو كشور، اظهار داشت:
پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي خوبي در زمينه توسعه مبادلات حمل و نقل جاده‌اي كالا و ترانزيتي از مرزهاي دو كشور وجود دارد كه اميد است طي برگزاري نشست‌هاي تخصصي، راه‌كارهاي توسعه اين ظرفيت‌ها تدوين و در جهت رفع مشكلات موجود در تردد ناوگان ترانزيتي و ارتقاي حجم مبادلات تجاري، گام‌هاي اساسي برداشته شود.
وي با اشاره به اين كه توسعه بندر چابهار نقش قابل توجهي در گسترش مبادلات تجاري و بازرگاني ميان دو كشور ايفا مي‌كند، افزود:
كاهش و يا حذف عوارض تردد ناوگان، احداث پل دوم ميلك و توسعه و فعالسازي كريدورهاي چندجانبه حمل و نقل بين المللي از جمله مواردي است كه بايد از سوي مسئولين حمل و نقلي دو كشور مورد رسيدگي و اهتمام جدي قرار گيرد.
دكتر نصير احمد نور سفير افغانستان نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از همكاري‌هاي دوجانبه بين دو كشور، اظهار داشت:
اميد آن مي رود با توافق ميان رؤساي جمهوري كشورهاي هند، افغانستان و ايران، بندرچابهار عملكردي فرامنطقه‌‌اي پيدا كند و با سرمايه‌گذاري ترانزيتي از اين بندر و اتصال به كشورهاي آسياي ميانه و ساير كشورهاي منطقه بيش از پيش گسترش يابد. وي با اشاره به آنكه بازار افغانستان يك بازار رقابتي است و با توجه به اشتراكات نژادي، فرهنگي و مذهبي بين دوكشور ، فرصتهاي فراواني براي تجار ايراني براي مشاركت در اين بازار مهيا مي باشد و اين امر به تجارب و مهارتهاي بخش هاي خصوصي و دولتي و همچنين صادرات كالاهاي با كيفيت بالا و همچنين ارائه تسهيلات مناسب بستگي دارد.
گفتني است در اين جلسه مديركل دفتر ترانزيت و حمل و نقل بين‌المللي و معاون اين دفتر با ارائه گزارشي از آخرين وضعيت حمل و نقل جاده‌اي و ترانزيتي ميان دو كشور ، مقرر شد در يك نشست تخصصي با وابسته تجاري افغانستان ، راه‌كارهاي رفع مشكلات و زمينه هاي توسعه همكاري‌ها، مورد بررسي قرارگيرد. 
http://rmto.ir/NewsAttach/181097.jpg
پرینت خبر Convert to PDF