رادیو سفر با مشارکت دستگاه های مربوط به سفر به صورت رسمی افتتاح شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1397/12/20

در آستانه سفرهای نوروزی طی آئینی با حضور نمایندگان و مسئولان دستگاه های ذي‌ربط، رادیو سفر راه اندازی شد‌.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری و سفردر ایران اظهار داشت:
در آستانه نوروز۱۳۹۸،   رادیو سفر راه اندازی شد و طی مدت یک ماه از ۲۰ اسفند جاری تا ۲۰ فروردین ۹۸ به صورت شبانه روزی همراه مسافران نوروزی خواهد بود و تلاش خواهد شد این رادیو روایتگر اخبار، رخدادها و حال و هوای فضای حاکم بر مناسبات مردمی در ایام نوروز باشد.
وی ابراز امیدواری کرد راه اندازی این رادیو، نقش موثری در ارتقای گردشگری و سفر و موضوعات مرتبط با سفر داشته باشد‌.
بر اساس اين گزارش مهندس مهران قربانی عضو هیات عامل و معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در  آئین افتتاح رادیو سفر طی سخنانی با اشاره به اهمیت بازنگری در برخی رفتارهای پرخطر رانندگی گفت:
با مجموعه اقداماتی که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در آستانه سفرهای نوروزی هموطنان برنامه ریزی و پیش بینی شده است، امیدواریم مردم عزیزمان امسال در ایام طرح سفرهای نوروزی، سفرهایی ایمن، راحت، اقتصادی و همراه با رعایت سرعت مطمئنه و حفظ محیط زیست تجربه کنند.
عضو هیات عامل سازمان راهداري  و حمل‌ونقل جاده‌اي با اشاره به این که برخی از رانندگان، مسیرهای برون شهری را به حد کفایت نمی شناسند، افزود:
ظرفیت فراهم شده در رادیو سفر، فرصت مغتنمی است که با ارائه اطلاعات تخصصی مورد نیاز به مسافران نوروزی کمک شایان توجهی شود.
وی با اشاره به تجهیزات و سامانه های موجود در مرکز مدیریت راهها و سامانه های مستقر در جاده هاو بهره گیری از تکنولوژی ها و دوربین های نظارت تصویری در مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از آمادگی این سازمان برای همراهی با مسافران نوروزی ۱۳۹۸ خبر داد.
شایان ذکر است رادیو سفر که از ۲۰ اسفند راه اندازی شده تا ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ روی موج FM ردیف   ۹۵ / ۵   مگاهرتز با شعار" با شما همسفریم"، در دسترس مخاطبان خواهد بود.
 گفتنی است در طرح نوروزی ۱۳۹۸،سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علاوه بر رادیو سفر، از طریق رادیو ایران برنامه صدای راهبران، رادیو آوا و رادیو پیام با شعار رفتار ايمني در رانندگي، ميراث آينده فرزندان با هموطنان و مخاطبان در ارتباط خواهد بود.
http://rmto.ir/NewsAttach/201297.jpg
پرینت خبر Convert to PDF