راه اندازی سریع

برگزاري مراسم افتتاحيه پليس‌راه فرماندهي تهران بزرگ
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/04/19

طي مراسمي با حضور فرمانده انتظامي تهران بزرگ، رئيس پليس راهور ناجا، رئيس پليس ر اه، عضو هيأت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و جمعي ديگر از مسئولين، پليس راه فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در محدوده عوارضي تهران – قم، افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، سردار حسين رحيمي فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در اين مراسم اظهار داشت: پليس را ه فرماندهي انتظامي تهران با 6 پاسگاه و يك قرارگاه مركزي، با هدف ارايه خدمات گسترده ترافيكي، راه‌اندازي و فعاليت خود را آغاز نموده است.

وي افزود: بيش از يك هزار و 100 كيلومترمربع از آزادراه‌ها و بزرگراه‌هاي اطراف تهران، تحت پوشش پليس‌راه تهران بزرگ قرارداد و بالغ بر 735 هزار خودرو روزانه خدمات دريافت مي‌كنند. رحيمي با بيان اين كه يك سوم اتوبوس‌هاي كشور از پايانه‌هاي چهارگانه تهران تردد مي‌كنند، افزود: كنترل و نظارت بر ورود و خروج ناوگان از مبداء تا مقصد از سوي مديركل پايانه‌هاي تهران و شهرداري انجام مي‌شود.

براساس اين گزاراش فرامرز مداح عضو هيأت عامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با حضور در اين مراسم ضمن تقدير از تلاش‌هاي نيروي انتظامي، پليس راهور ناجا در احداث اين پليس راه، افزود: پليس راه و سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در فعاليت‌ها و برنامه‌هاي ارتقاي ايمني و كاهش سوانح جاده‌اي نقاط مشترك زيادي دارند و در تعامل و ارتباط نزديكي، خدمات مطلوبي به كاربران جاده‌اي ارايه مي‌دهند.

مداح خاطرنشان كرد: از مسئولين فرماندهي نيروي انتظامي و پليس راهور درخواست مي‌شود در راستاي توسعه و پيشبرد برنامه‌هاي مشترك، نظرها و راهبردهاي مؤثر را در مورد بحث‌هاي حمل و نقل و پليس راه، به اين سازمان ارايه نمايند و زمينه‌هاي تعامل بيشتر در اجراي برنامه‌ها بيش از پيش فراهم شود.

 اين گزارش حاكي است ،سردار كمال هاديان‌فر رئيس پليس راهور ناجا نيز طي سخناني اظهار داشت: 1060 كيلومتر وسعت براي حوزه استحفاظي پليس فاتب پيش‌بيني شده است كه محورهاي اصلي شهرك‌ها و پايانه‌هاي مسافربري از جمله نقاط تحت پوشش پليس راه تهران بزرگ هستند.

وي خاطرنشان كرد: در راستاي كاهش فوت‌شدگان ناشي از تصادفات جاده‌اي تمام دستگاه‌هاي ذي‌ربط بايد همكاري و هماهنگي داشته و برنامه‌هاي ايمني را با همكاري پليس راه به اجرا برسانند.

 گفتني است حيدر نوروزي مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان تهران با حضور در اين مراسم گزارشي از نقش استان تهران در حمل و نقل كالا و مسافر در كشور و مسير تردد شش كريدور مهم، ارايه كرد و بر تقويت هر چه بيشتر همكاري‌ها با پليس راهور در كاهش سوانح جاده‌اي تأكيد كرد.

http://rmto.ir/NewsAttach/19498.jpg
پرینت خبر Convert to PDF