راه اندازی سریع

جلسه هماهنگي اجرايي راهداري زمستاني برگزار شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/09/11
با هدف ايجاد تعامل هرچه بيشتر در راستاي اجرايي شدن دستورالعمل‌هاي قرارگاه مركزي حمل و نقل و راهداري زمستاني ، نشست تخصصي با حضور معاون محترم راهداري و سرپرست معاونت راههاي فرعي وروستايي و همچنين مديران كل  اين معاونت‌ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري  حمل و نقل جاده اي در اين نشست حيدر مطاعي معاون راهداري اين سازمان با تاكيد بر ضرورت استفاده حداكثري از ماشين آلات و امكانات در اختيار  بخش راهداري و لزوم انسجام و يكپارچگي اجرايي نيروهاي موظف در طرح راهداري زمستاني ، خاطر نشان كرد :
داشتن اطلاعات به موقع و آمادگي هاي پيشگيرانه در جهت اقدام سريع فرايندهاي راهداري زمستاني در فصول سرد سال ، موثر است  . همجنين تمركز اجرايي در خصوص محورها ، نقاط و گردنه هايي كه در زمستان سال گذشته گره ترافيكي داشتند و يا دچار بحران شده بودند لازم است كه انجام شودكه در اين راستا استقرار چرثقيل ها در اين نقاط و يا راهدارخانه هاي نزديك ، همچنين تمركز بر ورودي ها وخروجي هاي شهر تهران حائز اهميت است .  
وي افزود : 
با توجه به شرح وظايف مشخص شده براي نيروهاي مجري طرح راهداري زمستاني امسال در قرارگاه مركزي حمل و نقل و راهداري ، حضور به موقع در محل كشيك و نظارت بر روند اجرايي فرايندهاي راهداري در محورهاي مواصلاتي كشورو پويايي اين افراد نقش مهمي در راهبري اين طرح در ستاد مركزي سازمان دارد . 
مطاعي  همچنين اظهار داشت : 
در راستاي اجراي موفق اين طرح با پليس راه كشور هماهنگي هاي لازم صورت گرفته  و همين طور مقرر شده است در شب هاي پر بارش ، يك نفر از نيروهاي راهداري در مقر پليس راه مستقر شود . 
رضا اكبري سرپرست معاونت راههاي فرعي و روستايي نيز با اشاره به اينكه اجراي دقيق فرايندها ي قرارگاه مركزي به ويژه حضور فعال نيروهاي كشيك بسيار حائز اهميت است گفت : همچنين فرهنگ سازي و ارايه آموزش هاي لازم به عموم مردم و مسافران جاده ها ، در راستاي همكاري و تعامل با نيروهاي راهداري به ويژه در مواقع ايجاد بحران هاي حين بارش و باز نگه داشتن لاين هاي اضطراري براي فعاليت نيروهاي درگير عمليات بسيار مهم است و  فرايند اجرايي عمليات راهداري زمستاني را سرعت مي بخشد.
در ادامه  اين نشست در خصوص نحوه اجراي كشيك همكاران موظف در زمانها و وضعيت هاي عادي ، زرد و نارنجي ، همچنين اطلاع رساني  لازم در اين وضعيت ها به همكاران موظف در ستاد و استانها از طريق پيامك و نامه اداري، هماهنگي با شركتهاي حمل و نقل كالا و مسافر جهت عدم صدور بارنامه و يا صورت وضعيت ناوگان اتوبوسي در محورهاي داراي بارش سنگين  و همچنين روند پيگيري شكايت ها و مشكلات لحظه اي مسافران در راهها از سوي كارشناسان ذي ربط تبادل نظر شد . 
گفتني است مستند سازي فرايندهاي عملي و اجرايي قرارگاه ، تهيه كاربرگ‌هاي فعاليتهاي انجام شده از سوي افراد حاضر در كشيك به صورت روزانه ، تعيين مسئول براي هر محور در ايام اجراي طرح راهدري زمستاني ، اطلاع‌رساني قبل ، حين و پس از بارش به مسافران از وضعيت جاده ها و لزوم بكارگيري نكات ايمني و همراه داشتن تجهيزات زمستاني از ديگر رئوس فرايندي مطروحه از سوي اعضاي اين نشست تخصصي بوده است .


http://rmto.ir/NewsAttach/110998.jpg
پرینت خبر Convert to PDF