راه اندازی سریع

۴۰۰ راه روستايي مسدود شده در سيلاب سيستان و بلوچستان بازگشايي شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/10/24
در اثر وقوع سيلاب در استان سيستان و بلوچستان ، ۷۰۰ راه روستایی مسدود شدكه با تلاش شبانه روزي راهداران تا كنون راه ارتباطي 400 روستا بازگشايي شده است . 
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي حیدر مطاعی معاون راهداري اين سازمان با علام اين مطلب افزود:
 بخش زیادی از جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی تا كنون بازگشايي شده اند اما در برخی از جاده‌های اصلی تا زمانی که سیلاب فروکش نکند، نمي توان عمليات بازگشايي را انجام داد . 
وی افزود: شهرهاي ایرانشهر، قصرقند و چابهار، بيشترين حجم سيلاب را داشته اند و به تبع آن راههاي مواصلاتي در اين شهرها بيشتر آسيب ديده است به گونه اي كه  درخصوص بازگشايي 300 راه روستايي به دليل اينكه کل مسیر زیر آب رفته است ، فعلاً نمی‌توان عملیات راهسازی انجام داد .
مطاعي خاطر نشان كرد :
 ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان هستند.
وی با اشاره به انتقال تمام امکانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی، دولتی و پیمانکاری به مناطق سيل زده افزود :
عمليات امداد رساني از روز پنجشنبه آغاز شده است اين در حالي است كه  ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده‌ها فروکش کند تا بتوانیم میزان خسارت وارده را برآورد کنیم.
معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي همچنين اظهار داشت :
در حال حاضر در جاده‌هایی که آبگرفتگی ها به صورت نقطه‌ای است ، در حال انجام عمليات بازگشايي راه هستيم اما در بسیاری از محورها، آبگرفتگی به صورت کلی است. با توجه به اینکه سرعت انتقال آب کند است ،  پس از فروکش کردن سيلاب  با حداکثر سرعت بازسازی محورها را آغاز خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در عرض دو یا سه ساعت ، معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد که ۲۵۰ میلیمتر بارندگی بود اين در حالي است كه پس از هشدار سازمان هواشناسی، بلافاصله امدادرسانی آغاز شد و در حالت آماده باش کامل بودیم.
مطاعي : با توجه به اینکه آن منطقه تماماً دشت است و رودخانه‌های سیلابی نداریم تا بتواند آبهاي سطحی را جمع آوری کرده و ببرد، تنها راه ما منتظر ماندن برای فروکش کردن آب است؛ با این حال توانسته ایم بسیاری از محورهای روستایی تخریب شده را با اقدامات موقتی بازگشایی کنیم.
http://www.rmto.ir/NewsAttach/%D8%B9%D9%83%D8%B3.jpeg
پرینت خبر Convert to PDF