راه اندازی سریع

وزير راه و شهرسازي در جلسه قرارگاه مركزي مديريت بحران سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي عنوان كرد:
كاهش 51 درصدي تردد‌هاي جاده‌اي نسبت به مدت مشابه سال قبل
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1399/01/02

​وزير راه و شهرسازي از كاهش 51 درصدي تردد‌هاي  برون‌ شهري حدفاصل 25 اسفند 98 تا اول فروردين 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در صورت حذف تردد‌هاي تكراري روند كاهشي بيش از 60 درصد را نشان مي‌دهد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي صبح امروز شبنه دوم فروردين ماه 1399 نشست قرارگاه مركزي  مديريت بحران سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي با حضور محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي، عبدالهاشم حسن نيا معاون وزير و رئيس سازمان‌ ، اعضاي هيأت عامل،‌جمعي از معاونان و مديران سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي برگزار شد.
در اين نشست،‌ ساختار قرارگاه مركزي مديريت بحران سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي  و گزارش‌هاي عملكردي بخش حمل‌ونقل بين‌المللي،‌ ترانزيت،‌ بار و مسافر، وضعيت ترددها و آمادگي مقابله با سيل پيش رو از سوي معاونان سازمان ارائه و به استماع وزير راه و شهرسازي رسيد.
وزير راه و شهرسازي در ابتداي اين نشست، ضمن عرض تبريك و تهنيت به مناسبت سال نو به مردم و به ويژه راهداران و جامعه خدوم حمل‌ونقل اظهار داشت: سال 98 يك سال سخت با فعاليت بي وقفه به ويژه براي راهداران و پر تردد براي بخش حمل‌ونقل بود. اميد است سال جديد يك سال پر بركت براي آحاد جامعه باشد.
وي افزود: وزارت راه و شهرسازي به عنوان عضوي از ستاد ملي مديريت بيماري كرونا و مسئول كميته حمل‌ونقل اين ستاد، تلاش مي‌كند با تشديد فعاليت‌ها و انجام اقدامات بازدارنده در قالب پروتكل‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، بتواند جريان حياتي كشور را زنده و برقرار نگه دارد.
اسلامي تاكيد كرد: باتوجه به نقش مهم حمل‌ونقل در جريان توليد و تجارت و تاثير آن بر زندگي مردم،‌ بايد از آسيب رسيدن به آن جلوگيري شود تا در نهايت، مانع از آسيب رسيدن به قشر آسيب‌پذير جامعه گردد.


"هيچكس حق تصميم‌گيري براي حمل‌‌ونقل كشور را ندارد"
وزيرراه و شهرسازي تصريح كرد: اجازه نمي دهيم هيچ كس در هيچ رده‌اي براي حمل‌‌ونقل عمومي كشور تصميم‌گيري كند. بلكه بايد پيشنهادات در قالب ساختار از مراجع بالاتر به وزارت راه و شهرسازي منتقل شود تا مورد بررسي  قرار گيرد و سپس نظر كارشناسي به طور رسمي اعلام شود.
اين عضو كابينه دولت دوازدهم از استرداد 300 هزار بليت قطار و 200 هزار بليت هواپيما خبر داد .

 "ترانزيت در شرايط امروز بسيار مهم است"
اسلامي در ادامه اين نشست با اشاره به گزارش‌هاي عملكردي بخش حمل‌ونقل بين‌المللي و ترانزيت بيان داشت: بنا به شرايط امروز كشور،  ترانزيت  و برقراري  تجارت با توجه به فرافكني رسانه‌هاي خارجي در جهت تضعيف جريان توليد بسيار حائز اهميت است. بنابر اين از جريان توليد و تجارت كشور بايد مراقبت شود.
وزير راه و شهرسازي در ادامه بر حمل‌‌ونقل دارو و كالا‌هاي خاص از مبادي توليد به مراكز توزيع تاكيد كرد و گفت: بايد اين اقدام و پشتيباني از آن با سرعت و تحت پروتكل‌هاي وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كشور محقق شود و جامعه حمل‌ونقل وظايف خود را به نحو شايسته انجام دهد.
اين عضو كابينه دولت دوازدهم با توجه به هشدارهاي سازمان هواشناسي و احتمال وقوع سيلاب در چند استان كشور يادآور شد: راهداران و ماشين‌آلات در قالب قرارگاه مركزي مديريت بحران سازمان در حالت آماده باش هستند و خوشبختانه با برنامه‌ريزي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي تدابيري انديشيده شده تا اقدامات امدادي براي جلوگيري از آسيب‌ديدگي جدي و تحميل خسارت‌هاي سنگين به راه‌ها و ابنيه فني كشور انجام شود.

http://www.rmto.ir/NewsAttach/020198.jpg
پرینت خبر Convert to PDF