راه اندازی سریع

مدیرکل حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد:
صدور مجوز فعالیت برای حداقل پنج شرکت بزرگ مقیاس هوشمند تا پایان سال ۹۹
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1399/06/25

مجوز فعالیت یک شرکت بزرگ مقیاس حمل‌ونقل هوشمند در بخش حمل و نقل جاده‌اي كالا صادر شده و تا پایان سال جاری مجوز فعالیت برای حداقل چهار شرکت دیگر نيز صادر می‌شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي غلامحسين دغاغله مديركل دفتر حمل‌ونقل كالاي اين سازمان ضمن اعلام خبر فوق افزود: كليه شركت‌هاي داراي پروانه فعاليت حمل‌ونقل سراسري در صورت فراهم نمودن شرايط و امكانات مطابق دستورالعمل نحوه فعاليت و بهره برداري از شركت‌هاي حمل و نقل بزرگ مقياس هوشمند كالا، مي‌توانند مجوز شركت بزرگ مقياس را دريافت كنند.
وی با اشاره به مزایای اجرای طرح تأسیس شرکت‌های بزرگ مقیاس هوشمند بیان داشت: در این طرح علاوه بر امکان استفاده حداكثري از فناوری‌های نوين و سیستم‌های هوشمند، ارتقاي بهره‌وری ناوگان با جلوگيري از ترددهاي اضافي کامیون‌ها و به‌کارگیری ظرفیت بازار‌گاه‌های الكترونيكي و اينترنتي بار در كشور، امكان به‌کارگیری سبد متنوعي از ناوگان با ظرفیت‌های متفاوت براي حمل همه نوع كالا و محمولات فراهم می‌شود.
دغاغله در ادامه گفت: با راه‌اندازی و فعالیت شرکت‌های بزرگ مقیاس هوشمند نه تنها ميزان عملكرد و بهره‌وری ناوگان به‌کار‌گرفته‌شده توسط شركت افزایش می‌یابد، بلکه فعاليت لجستيكي در چرخه حمل‌ونقل تقویت می‌شود و سرعت در ارائه خدمات افزایش می‌یابد، همچنین امكان رصد و كنترل فعالیت‌های انجام‌گرفته توسط شركت حمل‌ونقل سراسري و بازارگاه نیز فراهم مي‌شود.
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای «عدالت در قيمت گذاري و كاهش واسطه گري و دلالي در حمل‌ونقل كالا» را یکی از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: پرداخت الكترونيك كرايه راننده به محض رسيد شدن كالا در مقصد الزامی است و با آغاز به کار شرکت‌های بزرگ مقیاس هوشمند دسترسي رانندگان به صاحبان كالا از طريق اين شرکت‌ها تسهیل و امكان به‌کارگیری بهترين ارائه‌دهنده خدمات حمل بار (راننده و ناوگان) براي هر سفارش فراهم می‌شود.
 وی خاطرنشان کرد: امید است با بهره‌برداری از این طرح گام موثر و محکمی در راستای همسو شدن منافع شرکت‌ها و رانندگان با منافع شرکت‌های هوشمند برداشته شود و شاهد تأمین ايمني رانندگان، وسايل نقليه و محمولات آن‌ها باشیم.


http://rmto.ir/NewsAttach/23299.jpg
پرینت خبر Convert to PDF