پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
حرکت به ست بالا
ورود به سيستم
EN RSS اتوماسیون اخبار ورود به این سایت

بخش دسترسی سریع

 

 اخبار استان فارس

 
  
  
  
راه اندازی و تجهیز 24 محور استان به سامانه ترددشماری در هفته دولتروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

همزمان با هفته دولت و با اختصاص مبلغ بيش از یک میلیارد و 920 میلیون ریال اعتبار، در 24 محور: مرودشت- سعادتشهر، نورآباد- قائمیه، سروستان- فسا، فسا- استهبان، استهبان- نی ریز، فسا- داراب، گله دار- دارالمیزان، فیروزآباد- فراشبند، اقلید- یاسوج، گراش- اوز، لار- لامرد و صفاشهر- سورمق (بصورت رفت و برگشت) سامانه ترددشماری راه اندازی می گردد.

فعاليت مؤثر تشكل هاي صنفي حمل و نقل جاده اي ضامن تحقق مفاهيم توسعه پايدار در استان پهناور فارس استروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
تشكل هاي صنفي فعال در بخش حمل و نقل جاده اي كالا و مسافر ضامن اصلي تحقق مفاهيم توسعه پايدار و اجراي بهينه اهداف تعريف شده «اقتصاد مقاومتي» در استان پهناور فارس خواهد بود.
در برخورد با شركتها و رانندگان متخلف بسيار جدي هستيمروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
در سه ماهه نخست سال جاري بيش از 400 پرونده در كميسيون تخلفات حمل و نقل جاده اي موضوع تخلفات شركتها و رانندگان حرفه اي (ماده 11 و ماده 12 مربوط به تخلفات شركت ها و رانندگان) رسيدگي شد.
ساماندهي و آشكار سازي نقاط پرتصادف فارس تا پايان شهريورماهروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

كارگروه تخصصي بررسي و پيگيري نقاط پرتصادف و داراي استعداد تصادف استان فارس با حضور مهندس روشن معاون راهداري و رئيس ادارات مختلف مرتبط راهداري و حمل و نقل جاده اي استان برگزار شد.

نشست آموزشي رابطين خبري و اطلاع رساني راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس برگزار شدروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

نشست هماهنگي - آموزشي رابطين خبري و اطلاع رساني راهداري و حمل و نقل جاده اي شهرستان هاي استان به منظور هماهنگي بيشتر و اطلاع رساني سريع تر فعاليت ها و حوادث سطح جاده هاي فارس برگزار شد.

لزوم توجه بيشتر به جغرافياي اقتصادي و برندسازي در فارسروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

نشست كميته تخصصي تجارت - حمل و نقل و ترانزيت كميسيون تجارت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي شيراز با حضور مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس برگزار شد.

برگزاري كارگروه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل جاده ای مسافرروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

كارگروه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل جاده ای مسافر استان فارس با حضور مسئولان و فعالان حوزه حمل و نقل جاده اي مسافر برگزار شد.

برگزاري كارگروه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل جاده ای مسافرروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

كارگروه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل جاده ای مسافر استان فارس با حضور مسئولان و فعالان حوزه حمل و نقل جاده اي مسافر برگزار شد.

اتوبوس های فاقد سامانه «سپهتن» اجازه تردد ندارندروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان حاصل سالها تلاش متخصصين حمل و نقل براي ايمن سازي ناوگان حمل و نقل جاده اي است كه در حال حاضر به عنوان مهمترين و بهينه ترين راه كنترل و نظارت بر رانندگان اتوبوس ها مورد استفاده قرار مي گيرد.
سهميه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومي فاقد عملكرد كاهش مي يابدروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

رانندگانی که تا پايان مردادماه سال جاري در طرح ساماندهی ناوگان ثبت نام نکرده اند سهمیه پایه سوخت آنان کاهش می یابد.

لزوم افزايش ايمني راه ها و ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده ایروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

مسئولان، فعالان و دست اندركاران ذيربط در ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده اي در شهرستان ها بايد بيش از گذشته در راستای تحقق توسعه ایمنی جاده ها و حفظ حریم راهها تلاش کنند.

نقش رسانه در ترویج فرهنگ ایمنی و ترافیک روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
با شروع فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس به عنوان یکی از مهمترین دستگاه های خدمات رسان از ابتدای سال با انجام عملیات های متعدد راهداری تمام تلاش خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب به مسافران و کاربران جاده ای انجام می دهد.
سامانه «شهراه» گامی مهم در جهت حمایت از حقوق شهروندی روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
 سامانه «شهراه» وزارت راه و شهرسازی مهمترین دستآورد مهم وزارت راه و شهرسازی در احترام و حمایت از حقوق شهروندی است.
نقاط پرتصادف و پرتگاهی اقلید حذف و اصلاح می شوندروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارساز اعزام تیم کارشناسی کامل، جهت بررسی مسیرهای دارای ممنوعیت تردد و انجام عملیات ضربتی رفع و اصلاح نقاط پرتگاهی و دارای تصادف خبر داد.

کاهش 52 درصدی تلفات جاده ای فارس در نوروز 96روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس خبر داد: نوروزامسال(25/12/95 لغایت 15/1/96)، در بخش حمل و نقل مسافر 434هزار مسافر در قالب 36هزار و 500 سفر، توسط ناوگان حمل و نقل عمومی تحت پوشش شرکت های مسافربری به نقاط مختلف درون و برون استان جابجا شده اند.

برگزاری نهمین کارگروه تخصصی حمل و نقل جاده ای کالا در شیراز روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
نهمین کارگروه تخصصی حمل و نقل جاده ای کالا با حضور مهندس دغاغله مدیر کل دفتر حمل نقل کالا، مهندس مداح مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات ، بنی اسدی مدیرکل دفتر حقوقی ، مدیران ستادی و استانی و فعالان بخش حمل و نقل جاده ای کالا در شیراز برگزار شد.
افزایش ابزارهای نظارتی در نوروز 96 روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
مانور ترافیکی – انتظامی نوروز 96 با رویکرد تعامل بیشتر میان دستگاه های مرتبط با سفرهای نوروزی و خدمات رسان در پایگاه انتظامی شهید فعال شیراز برگزار شد.
ثبت بیش از 10 میلیون و 400 هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان فارسروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس  از ثبت بیش از 10 میلیون و 400 هزار تردد انواع وسایط نقلیه از 25 اسفندماه سال گذشته تا ۶ فروردین‌ماه سال جاری  در استان فارس  خبر داد.

آمادگی بخش راهداری و حمل ونقل جاده ای استان فارس در ارایه خدمات به مسافران درایام نوروز 96روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از اعلام زمان اجراي طرح خدمات حمل و نقل در سفرهای نوروز 1396 در استان خبر داد.

رضایت شغلی ، محرک ایجاد انگیزه و افزایش بهره وری استروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس

دوره آموزشی «رضایت شغلی کارکنان و روش های اندازه گیری آن در مباحث امور اداری» با حضور ۷۰ نفر از معاونین، رؤسا و کارشناسان ستادی معاونت منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها به میزبانی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان فارس در شیراز برگزار شد.

مراکز مکانیزه معاینه فنی خودرو تخصصی تر می شوندروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
دوره آموزشی یک روزه آشنایی و نظارت بر نحوه انجام تست های مراکز معاینه فنی خودرو های نیمه سنگین و سنگین برگزار شد.
اجراي طرح شبكه سير شركت هاي مسافربري تحولي مهم در حمل و نقل جاده اي استروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
گردهمایی تبین ضوابط مسافر و تشکیل شبکه سیر شرکت های مسافربری استان فارس در شيراز برگزار شد.
هزار راهدار در راهداری زمستانی استان فارس فعالیت می کنند روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
1000 راهدار در 64 راهدارخانه (فعال) ثابت و 9 راهدارخانه سیار بیش از 5 هزار و 500 کیلومتر از راههای استان را که نیاز احتمالی به عملیات برف روبی، یخ زدایی و بازگشایی دارند، تحت پوشش قرار داده اند.
نگهداری راه ها بالاتر از ساخت راه های جدید استروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
 شناخت و اصلاح نقاط دارای تصادف یکی از ضرورت های اساسی حوزه راهداری است.
آغاز طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان در فارسروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان آغاز  و  تا 20 اسفند در راههای تحت پوشش و نقاط مختلف استان فارس اجرا می شود.
هم استانی های فارسی سفر خود را مدیریت کنندروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس ضمن تسلیت اربعین حسینی بمنظور اهمیت بازگشت بموقع و ایمن زائران اربعین از مسافران و زائران خواست تا با مدیریت سفر خود ، رفاه و امنیت را برای کابران جاده ای به ارمغان آورند.
نشست هم اندیشی ستاد اربعین حسینی در راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس، برگزار گردیدروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
در این نشست که به منظور برنامه ریزی در راستای اعزام زوار به مرز شلمچه در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس برگزار شد، سیاهپور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس،  صادقی نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، یزدانی معاون حمل و نقل، سجادفر معاون ایمنی و ترافیک، نمایندگان استانداری، حج و زیارت، شهرداری، تشکلهای صنفی و مدیران شرکتها و موسسات مسافربری حضور داشتند.
اولین نشست هماهنگی راهداری زمستانی سال 95 استان فارس برگزار شدروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
با حضور مهندس سیاهپور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، سرهنگ احمدی فرمانده قرارگاه پلیس راه انتظامی شمال استان، رؤسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرستان های فارس ، فرماندهان پلیس راه های استان و نمایندگان سایر ادارات و نهادهای ذیربط اولین نشست هماهنگی راهداری زمستانی سال 95 برگزار شد.
پیش بینی می شود بیش از 50 هزار زائر اربعین حسینی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی فارس اعزام شوند روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس به همراه معاون حمل و نقل و تعدادی از کارشناسان از محل استقرار دستگاه های اجرایی خدمات رسان به زائران استان فارس در مرز شلمچه بازدید بعمل آوردند.
امنیت حمل و نقل زائران اربعین حسینی اولویت اصلی ما استروابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس
در آستانه اربعین، دومین جلسه ستاد هماهنگی حمل و نقل زائران کربلای معلی در ایام اربعین حسینی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس برگزار شد.
1 - 30بعدی